Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ljungby IF P 2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ljungby IF P 2013.
P 2013
Följ oss för uppdateringar
Hej Ljungby IF P2013!
Jag skulle vilja tipsa er om sommarens två internationella camper för spelare i er ålder. Båda camperna hålls i Stockholm.
Vid dessa camper får ni rolig och utvecklande träning av coacher från Europeiska toppklubbar och där ni får träffa spelare från hela Sverige.
Real Madrid Foundation
23-27 Juni
http://www.frmclinicssweden.com
Dinamo Zagreb Academy Camp
4-6 Augusti
http://www.dzsweden.com
Varmt välkomna!
Ola
Hej allihopa. Vi har kioskuppdrag 21/9 men skulle gärna vilja byta den dagen, undrar om någon som har kiosk nu på söndag 1/9 (Arvid, Olle) kan tänka sig byta med oss så kan vi ta 1/9 istället? Hälsningar Gemma (Alexander E)
RapporteraHej ,har någon möjlighet att byta med oss nu på söndag,?vi har körning till Älmhult .tacksamma om någon har möjlighet att hjälpa oss.
RapporteraVi har tyvärr fått förhinder, Alex kommer inte på träningen ikväll. Mvh Gemma
RapporteraMilton har cyklat och ramlat och skadat sig lätt. Han kommer inte på dagens träning. Med vänlig hälsning, Tobbe
Rapportera
Hej Ljungby IF P13!
Jag skulle vilja tipsa er om att Tottenham Hotspurs fotbollskola arrangeras i Stockholm v26.
Varmt välkommen till ett par dagars rolig träning med hög kvalitet för spelare i er ålder.
Gör som Lucas Bergwall och Dejan Kulusevski. Välj att träna med Tottenham Hotspur du också :)
Förra året deltog 180 spelare från hela Sverige. Hoppas vi ses i sommar.
Läs mer och anmäl er på: http://www.coachenevents.se
Mvh
Ola
Missat att Milton har bandymatch imon så han närvarar ej på morgondagens inomhusträning
Rapportera
Hejsan Ljungby IF P2013!
RapporteraJag vill gärna tipsa er om en riktigt kul höstlovsaktivitet! Vi arrangerar för elfte året i rad en fotbollsskola tillsammans med Real Madrid Foundation i Stockholm och där ni kan se fram emot rolig och utvecklande träning enligt Real Madrids metodik.
Vi har grupper för både utespelare och målvakter och träningen leds av instruktörer från Real Madrid Foundation, vilket gör detta till en unik chans att få lära sig fotboll från en av världens största fotbollsklubbar.
Ni är varmt välkomna. Kom själv eller samla några från laget och gör det till en gemensam upplevelse på höstlovet. Vi har dessutom ett riktigt bra hotellerbjudande bredvid Strawberry Arena och Mall of Scandinavia för er som behöver boende. Hoppas vi ses!
Läs mer och anmäl er på: www.frmclinicssweden.com