Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ljungby IF F 2013

Följ

F 2013

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 22 apr Joakim Nordh Stigenholt

    Hej,
    Maja är uppsatt för körning den 18/5 till Växjö. Vi är inte hemma då. Någon som vill byta?

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr Susanne Karlsson

    Hej! Minna är uppsatt på körning till Urshult lördag 24/5 men vi ska på konfirmation och kan därför inte köra. Är det någon som har möjlighet att köra istället för oss?

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr Inge Van Opstal

    Tusen tack!

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr Elin Johansson

    Hej!
    Vi kan ta tvätt och kiosk på söndag. Mvh Elin

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr Inge Van Opstal

    Hej, Sigrid har Kiosk och tvätt på söndag men kan inte vara med. Är det någon som kan tänka sig att byta?
    MVH Mattias

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 mar Malin Abrahamsson

    Tack Karin! Och Tack Jennie! Jättesnällt! :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 mar Jennie Nordh Stigenholt

    Vi kan hämta Elin imorgon!

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 mar Karin Källerholm

    På lördag är de dags för träningsläger. Vi börjar med att samlas kl 0800 på Lagavallen. Vi behöver några som hjälper till att köra ner tjejerna till Strömsnäsbruk. Helt okej om någon mer förälder vill vara med och hjälpa till i helgen säg till någon av oss ledare isåfall.
    När vi kommit till Strömsnäsbruk så kommer några tjejer att börja spela match mot Värnamo kl 10:00 och när den är slut så ska några andra spela den andra matchen då mot Trönninge kl 11:30.
    Tjejerna ska själva hjälpas åt att laga mat till varandra. Sen på eftermiddagen kommer vi köra en träning där de kommer vara tävlingar och lekar. Söndagen kommer vi avsluta med en match kl 1400 mot Osby. Efter matchen så avslutar vi detta läger och då behöver vi några som hjälper till och kör hem tjejerna.

    Som vi sa på föräldramöte vill vi att tjejerna träna innan man får spela match. I veckan är de träningar tis och onsdag!

    Packa med: träningskläder, matchkläder, handduk, myskläder, luftmadrass,kudde, sovsäck, pyjamas, tandborste

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 mar Malin Abrahamsson

    Hej!
    Letar efter en packlista inför morgondagens kickoff för tjejerna. Finns det här någonstans i något dokument? Var hittar jag det?

    Vi kan inte köra Elin till Lagavallen imorgon. Har någon möjlighet att hämta upp henne imorgon bitti?

    Vad är adressen till stället i Strömsnäs? Kan vara bra att veta inför hämtning på söndag.
    Tack på förhand! :) /Malin

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 mar Ola Blomkvist

    Hej Ljungby IF F2013!

    Jag skulle vilja tipsa er om sommarens fotbollsskola för flickor med Real Madrid i Stockholm i Juni.

    Ni får träna med en kvinnlig tränare från Real Madrid och träffa tjejer från hela landet. Detta är elfte året dessa fotbollsskolor arrangeras och det brukar vara några riktigt roliga och lärorika dagar för tjejerna. Ni är alla varmt välkomna!

    https://www.frmclinicssweden.com/frm-tjejer/clinic-for-tjejer-fodda-2011-2013

    Med vänlig hälsning
    Ola
    FRM Clinics Sweden
    www.frmclinicssweden.com

    Rapportera

    Rapportera