Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK P2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Karlslunds IF FK P2014.
P2014
Följ oss för uppdateringar
På lördag är det dags för årets sista poolspel, där vi kommer att ha tre lag (Röd, Blå och Vit) som spelar matcher mot andra föreningar.
Två av våra lag (Röd och Blå) kommer att spela på Ekängs IP och möta Örebro SK som också deltar med två lag.
Ett av våra lag (Vit) har poolspel på hemmaplan på Rosta gärde, där vi gästas av Rynninge IK (som kommer med två lag) och Mariebergs IK. På Rosta gärde kommer föräldragruppen även ha en kioskförsäljning bredvid planerna.
Kallelse till dessa poolspel skickas ut separat. Vi har som vanligt utgått från träningsnärvaro de sista två månaderna. Varje lag kommer ha 9 spelare.
Vad: Poolspel 4
Var: På Rosta gärde har vi 1 lag som möter Rynninge IK och Mariebergs IK. 2 matcher per lag.
På Ekängs IP har vi 2 lag som möter Örebro SK Vit. 2 matcher per lag.
När: Matcherna spelas mellan kl. 10-12.
Samling 09:30 på Rosta gärde, respektive Ekängs IP (Landbotorpsallén 58).
Matchtid 3x10 min.
Vilka: Kallelsen skickas strax ut till berörda spelare via laget.se. 9 spelare per lag blir kallade. Vi utgår från träningsnärvaro.
Vi önskar få svar så snart som möjligt på kallelsen, så vi hinner kalla in reserver ifall man inte kan delta på lördag.
Övrigt: Kom ombytta och klara med matchkläder, benskydd och fotbollsskor. Glöm inte heller vattenflaska. OBS, det är alltså inte alla i laget som blir kallade då vi har 9 spelare per lag = 27 spelare. Vi utgår som alltid från träningsnärvaron de senaste 2 månaderna.
| Träning | 21 maj, 17:30 |
| Rynninge IK Vit (hemma) | 21 maj, 18:00 |
| IFK Kumla Marinblå (borta) | 23 maj, 12:00 |
| Träning | 25 maj, 17:30 |
| Träning | 27 maj, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera