Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK F2019/20
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Karlslunds IF FK F2019/20.
F2019/20
Följ oss för uppdateringar
Hej allihop,
Här kommer lite information om framtida planering för laget.
Sista träningen för terminen blir söndag 14/12. (vi startar sen igång söndag 18/1)
Direkt i anslutning till träningen är det tänkt en avslutning i en lokal i Björkhaga. Det planeras för pizza, lek och eventuellt lite fika/godis. Lagkassan täcker spelarnas mat och fika, föräldrar och syskon får givetvis delta men får ordna egen mat, Jag ordnar en separat kallelse och det är viktigt att ni svarar på den för att det ska kunna beräknas med inköp. Meddela gärna allergier eller annan specialkost till Tina 070-2225180 eller Amanda 076-1865705.
Vill avsluta med ett stort tack till alla er föräldrar för engagemnaget runt laget, det underlättar oerhört för oss ledare.
Ses som vanligt på träningen imorgon!
/Wille
| Träning | 30 nov, 11:00 |
| Träning | 7 dec, 11:00 |
| Träning | 14 dec, 11:00 |
| AVSLUTNING | 14 dec, 12:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera