Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK F2015/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Karlslunds IF FK F2015/16.
F2015/16
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Hej!
Missa och anmäla cornelia.g till träningen imorgon hon är gärna med och tränar om det är okej?
Hej Sara Majdanac kan inte vara med på dagens träning, vi ska åka iväg, vi trodde vi skulle hinna med men det gör vi inte tyvärr
RapporteraHej. Cornelia är förkyld och står över dagens träning. Mvh Emma.
Rapportera
Krya på Ella och tack för att du meddelar. Vi hoppas hon är snart tillbaka på fotbollsplanen igen.
/tränarna
Hej Ella skadade sig när vi var på mallis och har sytt hon behöver vila denna vecka tyvärr och kan inte bli med till Degerfors. Lycka till på cupen
Rapportera
Hej Fotbollsvänner!
RapporteraFörst vill jag påminna om föräldramötet som är kl 18, 18/4. Bra om så många som möjligt kommer så vi får ut information till er föräldrar och vi kan ha en bra dialog om tjejernas fotboll.
Vidare så ställer vi in träningen nu på söndag, påskdagen pga att många är bortresta under påsken.
Men sen tror vi på en vår även om snön föll så sent som i morse och kommer från och med v 14 att bara träna ute. Samma dagar och tider, men bara ute på teknikplanen på Karlslunds Arena, fram tills vi får komma ut på Rosta Gärde. Mer info senare om det.
Vi ses!
//Lagledningen genom Andreas