Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Mariefred FB Veteranlaget herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Mariefred FB Veteranlaget herrar.
FB Veteranlaget herrar
Följ oss för uppdateringar
Coachmatchen togs hem av vets laget i dagens match mot p 02/03.
Tyvärr förlorade vi själva matchen med uddamålet. Men det fanns mycket att glädjas åt.
Saften i woldens flaska.
Premiär inför storplubik.
Löpstyrkan hos Macke Micke o Molle.
Motståndarspelet.
Tack till alla som deltog vi tar revansch i februari.
God jul på er alla veterantomtar.
Grymt roligt med match, ja kommer nästa match oxå, hoppas då min radarpartner Kenny är med, syntes även att bröderna Dahlén hos motståndarna fått mkt från sin mamma
RapporteraRapportera
Hej Gubbar,
RapporteraJag blev sugen ändå att rulla bort kalorier på söndag och storspelaren Micke Pettersson hade även han lust berättade han till mig på SkogslundsCupen( där vi inte var med pga konkurensrädsla antar jag)idag.
Hur har vi det bokning av hallen denna söndag? Kommer jag in med min bricka isåfall? Och hur får jag tag i bollarna? Och sist men inte minst: är det några fler som vill tränar sig slank innan nyårsfesten?
Många frågor , men berättigad efter en personlig samtal med Coach Dahlén under dagen som ville att vi ska ta träning på egen initiativ och då är det väl bra att fortsätta som vanligt.
Rapportera
Bokningar är borttagna
RapporteraRapportera
Finns det intresse så boka jag den åt oss, men mer en två borde vara bra. Typ 3 st ( 2 målis och en som byter färg på väst däremellan).
RapporteraRapportera
Hej alla !
RapporteraJag tog mig friheten att boka hallen imorgon på vår tid. För jag känner lite för att röra på mig.
Men jag kann inte skicka ut kallelse då ej admin. Får vi som är sugen tag på bollarna?
Rapportera
Kan finnas i domarrumet, nyckel finns i cafeterian, du har väl nyckel till cafeterian
RapporteraRapportera
Ok, japp det har jag. Tack för svar Johan
RapporteraRapportera
Altså det rummet där bollar/domarkläder finns
RapporteraRapportera
Försök inte att gör mig vilse nu....
RapporteraRapportera
Tack alla som deltog i kvällens vetsträning. Om det finns intresse kör vi om en vecka igen, även alla som inte kunde ikväll är välkommen om tiden passar.
RapporteraRapportera
Shit, missade träningen. Vi var iofs på heldagscup på SSK med barnen och tänkte inte på att det var söndag. Jag är gärna med på söndag om vi kommer hem i tid från en 3-dagars cup... jobbigt med hockey!
RapporteraRapportera
Hallen är bokad till söndag, vem vill kan kommer o spela lite fotboll på vanlig tid
RapporteraMvh jens
Rapportera
Jag är 50/50, ska försöka hinna med!
RapporteraHur många var ni sist?
Rapportera
Jag kan nog lösa också om vi blir ett gäng.
RapporteraRapportera
Alla kan kommer, vet inte hur många det blir. Jag har inte hand om administrativa, en av ledaren sola ju i Saigon just nu.
Rapportera@magnus: vi var inte så många förra vecka, blir förhoppningsvis mera denna vecka. Micke räknade nog alla.
Rapportera
Jag och Kieran kommer.
RapporteraRapportera
Perfekt 👌 !
RapporteraBollar och västar finns.
Rapportera
Jag tänker komma.
RapporteraRapportera
Jag kommer tyvärr inte kunna komma ikväll 😔, sorry!
RapporteraSes istället nästa vecka, ha så skoj ikväll!
Rapportera
Jag kommer ! 18.30?
RapporteraRapportera
Fortfarande skadad!
RapporteraRapportera
18:30
RapporteraNi som kan och vill.
Rapportera
Kommer, men åker hem om vi är för få. #diva #bristandesjälvbild #attitydsproblem
RapporteraRapportera
Tack alla som var med ikväll, vilken succé det blev med 22 fotbollsfantaster!
RapporteraBåde för oss och grabbanar som gillar tränar med/mot oss. @markus: kom på att poängen stannar ändå i familjen när sonen gör 2 mål ( som var ohållbar) mot mig😉
När du var i mål rullade han den till dig som en bakåtpass..😂
Rapportera