Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Mariefred IB PF 18/19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Mariefred IB PF 18/19.
IB PF 18/19
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Stort tack för ett riktigt bra sista sammandrag i Strängnäs! Det har varit fantastiskt roligt att följa spelarna under säsongen och se hur mycket de har utvecklats, både individuellt och som lag. Det är verkligen härligt att se deras glädje och engagemang på planen!
Nu börjar säsongen närma sig sitt slut, men vi har hallen bokad fram till slutet av maj. Därför tänkte vi göra en intressekoll för att se om det finns spelare som gärna vill fortsätta träna innebandy några veckor till.
Vi tränare tycker att det skulle vara väldigt roligt att fortsätta träna med laget under våren. Samtidigt har vi full förståelse för att fotboll och andra sommaraktiviteter drar igång nu. Vi har redan tittat på träningstiderna och kan se att inga fotbollsträningar krockar med våra innebandytider, vilket förhoppningsvis gör det möjligt för de som vill att fortsätta ett tag till.
Vi kommer att lägga ut en intresseanmälan här i laget, där ni gärna får svara om ert barn planerar att komma på träningarna eller inte. Det hjälper oss att planera träningarna på ett bra sätt.
Vänliga hälsningar
Ledarna PF18/19
Inga kommande aktiviteter
Hej, får inte till det här med laget.se.
RapporteraSer inte Milija hos mig, men hon vill gärna köra på :)
Rapportera
Märkligt, det ser ut som att du är kopplad till henne på laget iallafall. Vi kan kika på det nästa träning!
RapporteraJag registrerar att hon vill fortsätta några veckor till :D
Rapportera