Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-016/17


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg/Vretstorps IF (borta) P-09


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:15
    • 18:00

      IK Sturehov 3 Röd (hemma) F-012


      20:00
    • 18:00

      IF Eker Örebro (hemma) F-012


      20:00
  • 3Lör
    • 09:00

      Kioskansvar F-013/14/15


      13:00
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 11:00

      Sköllersta IF (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P-010


      13:00
    • 11:00

      Sköllersta IF (borta) P-15


      12:00
    • 11:15

      Mosjö SK Gul (hemma) F-010/11


      13:15
    • 13:00

      Västerås SK FK F07 (hemma) F-15


      15:00
    • 13:00

      IFK Lindesberg 1 Blå (hemma) F-010/11


      15:00
    • 13:30

      Lillån FK Grön (hemma) P-012


      15:30
    • 14:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) P-013


      15:00
    • 14:00

      Östra Almby FK (hemma) P-013


      15:00
    • 14:45

      Östra Almby FK (hemma) P-013


      15:45
    • 15:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) P-013


      15:45
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 09:00

      Match borta Hovsta P-011


      11:00
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 09:30

      Kioskansvar F-013/14/15


      12:15
    • 10:00

      BK Forward Lundby 2 (hemma) P-013


      11:00
    • 10:00

      IFK Askersund (hemma) P-014


      12:00
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      IFK Askersund (borta) P-013


      11:45
    • 11:00

      Örebro Syrianska IF (borta) P-15


      13:00
    • 11:45

      Rynninge IK Blå (hemma) P-012


      13:45
    • 12:00

      Laxå IF (borta) P-010


      14:00
    • 15:00

      Herrestads AIF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Mariebergs IK Vit (borta) F-012


      18:00
    • 16:00

      Lekebergs IF Svart (borta) P-011


      18:00
  • 5Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:30

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-010


      19:30
    • 17:45

      IK Sturehov 1 Blå (borta) P-15


      19:45
    • 18:15

      Östra Almby FK (borta) P-012


      20:15
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14/15


      18:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:45

      Adolfsbergs IK (hemma) F-15


      20:45
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 09:00

      Örebro SK Ungdom Röd (hemma) P-014


      11:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      10:45
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 11:00

      Östra Almby FK (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Östra Almby FK (borta) P-15


      12:00
    • 11:15

      HOIF (hemma) P-010


      13:15
    • 11:30

      Poolspel 3 Arr IFK Kumla F-013/14/15


      14:00
    • 13:15

      Laxå IF (hemma) P-011


      15:15
    • 14:00

      Grythyttans IF (borta) F-012


      16:00
    • 15:00

      Karlslunds IF FK Vit (borta) P-012


      17:00
    • 15:00

      Lekebergs IF Röd (hemma) P-011


      17:00
    • 17:00

      IFK Västerås FK 1 (hemma) F-15


      19:00
  • 11Sön
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      Lillån FK 1 Grön (borta) F-010/11


      13:00
    • 12:00

      Karlslunds IF FK Röd (borta) P-010


      14:00
    • 13:30

      Sälja 50/50 lotter på A lagsmatch P-15


      15:00
    • 13:30

      50/50 lotter F-15


      15:00
    • 14:00

      Grebbestads IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Bollisa A-lagsmatch F-010/11


      16:00
    • 17:00

      Latorps IF (hemma) P-09


      19:00
    • 18:00

      Karlslunds IF FK (hemma) P-15


      20:45
  • 12Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Obligatoriskt Föräldramöte P-012


      19:00
    • 18:30

      Lillån FK 2 Grön (hemma) F-012


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 13Tis
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:15

      Lillån FK Grön (hemma) P-15


      21:15
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 17Lör
    • 09:00

      Poolspel P-015


      13:00
    • 10:00

      P-014 röd (hemma) P-014


      12:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      BK Forward Gul (borta) P-011


      12:00
    • 10:30

      Latorps IF (borta) F-012


      12:30
    • 10:30

      Hovsta IF Grön (hemma) P-010


      12:30
    • 11:00

      Poolspel 4 Arr IFK Lindesberg F-013/14/15


      13:00
    • 11:00

      Garphyttans IF/BK Forward (borta) F-15


      13:00
    • 11:15

      Garphyttans IF (hemma) F-010/11


      13:15
    • 11:30

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-012


      13:30
    • 12:00

      Karlslunds IF FK Blå (borta) P-011


      14:00
    • 13:00

      Rynninge IK 1 Vit (hemma) F-010/11


      15:00
    • 13:30

      Nora BK (hemma) P-012


      15:30
    • 13:30

      Sälja 50/50 lotter på A lagsmatch P-15


      15:00
    • 13:30

      50/50 lotter F-15


      16:00
    • 14:00

      Angered BK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 17:00

      Lekebergs IF (hemma) P-012


      19:00
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 10:00

      BK Forward Lundby 1 (hemma) P-013


      11:00
    • 10:15

      Karlslunds IF FK 3 (hemma) P-15


      12:15
    • 10:30

      Åmmebergs IF Vit (borta) P-010


      12:30
    • 10:30

      Föräldramöte F-010/11


      12:30
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      Skyllbergs IK (borta) P-013


      11:45
    • 16:00

      Fjugesta IF (hemma) P-09


      18:00
    • 16:00

      IK Sturehov 3 Blå (borta) F-012


      18:00
    • 16:00

      Fjugesta IF (hemma) P-15


      17:00
    • 17:00

      New Mill FC F07 (borta) F-15


      19:00
  • 19Mån
    v.38
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14/15


      18:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:45
    • 19:45

      Föreläsning om kost F-15


      21:00
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
      Kumla IP - Konstgräset
      Samlingstid: 15:50
    • 19:00

      Karlslunds IF (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 24Lör
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Örebro SK FK 1 Vit (borta) F-010/11


      12:00
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-010


      13:00
    • 10:30

      SMÅ IF/HOIF (borta) P-012


      12:30
    • 11:00

      Karlslunds IF FK 2 Vit (borta) P-09


      13:00
    • 11:30

      Mariebergs IK Vit (hemma) F-012


      13:30
    • 13:00

      KIF Örebro DFF 3 Blå (hemma) F-012


      15:00
    • 14:15

      Kioskpass P-013


      16:30
    • 15:00

      Örebro SK FK Vit (borta) P-012


      17:00
    • 15:00

      Glanshammars IF Gul (hemma) P-011


      17:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 11:00

      Garphyttans IF (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Garphyttans IF (borta) P-15


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch Hallsberg F-013/14/15


      12:45
    • 12:30

      Kioskpass P-013


      15:45
    • 13:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) P-013


      14:00
    • 13:00

      IFK Lindesberg 2 (hemma) P-013


      14:00
    • 13:00

      Skiljebo SK 1/Irsta IF (hemma) F-15


      15:00
    • 13:15

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-011


      15:15
    • 14:00

      IFK Lindesberg 2 (hemma) P-013


      14:45
    • 14:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) P-013


      14:45
    • 15:30

      Kioskpass P-013


      19:00
    • 17:00

      Lekebergs IF (borta) F-012


      19:00
    • 17:30

      Yxhults IK 2 (hemma) P-010


      19:30
  • 26Mån
    v.39
  • 27Tis
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 2 Gul (hemma) P-15


      21:15
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14/15


      18:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:00

      KIF Örebro DFF (borta) F-15


      20:00
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:45
  • 29Tor
  • 30Fre