Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2022

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.22
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 19:15

      Frövi IK/Nora BK (hemma) F-15


      21:15
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:00

      Poolspel P-015


      17:00
    • 09:45

      Mosjö SK (borta) P-013


      10:45
    • 10:00

      Mullhyttans IF (borta) P-012


      12:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-010/11


      12:30
    • 10:45

      Sköllersta IF (hemma) P-013


      11:45
    • 13:00

      IF Eker Örebro Svart (borta) P-010


      15:00
    • 13:00

      Vretstorps IF 2 (hemma) F-012


      15:00
    • 14:00

      Örebro SK FK 2 (borta) P-15


      16:00
    • 14:30

      Örebro SK FK 3 Vit (hemma) F-012


      16:30
    • 15:00

      BK Ett Fyra (hemma) P-011


      17:00
  • 5Sön
    • 09:30

      Träning F/P-016


      10:30
    • 10:00

      Bortamatch i mullhyttan P-012


      12:00
    • 10:30

      Träning F-013/14/15


      11:30
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 13:00

      Irsta IF 2 (borta) F-15


      15:00
    • 14:00

      Ahlafors IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Bollisa A-lagsmatch F-010/11


      16:00
    • 14:45

      Hemmamatch mot Glanshammar P-012


      16:30
    • 18:00

      IK Sturehov 2 Vit (hemma) P-09


      20:00
    • 18:00

      IK Sturehov (hemma) P-15


      19:00
  • 6Mån
    v.23
    • 08:30

      Lithellscupen P-011


      16:00
    • 10:00

      Träning P-010


      11:15
    • 10:00

      Träning P-15


      11:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Hertzöga BK (borta) F-15


      19:30
  • 7Tis
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Vretstorps IF/IFK Hallsberg (borta) P-15


      20:30
    • 19:20

      KB Karlskoga FF (hemma) P-15


      21:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:45

      KIF Örebro DFF 3 (borta) F-012


      19:45
    • 18:30

      Sköllersta IF (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Sköllersta IF (borta) P-15


      20:00
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Örebro SK FK 1 Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 2 Arr Mosjö SK F-013/14/15


      12:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom röd 1 (hemma) P-014


      11:00
    • 10:00

      Lillån FK (hemma) P-014


      11:00
    • 11:00

      Örebro SK Ungdom röd 2 (hemma) P-014


      12:00
    • 12:00

      Karlslunds IF FK Blå (hemma) P-011


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK Ungdom röd 2 (hemma) P-014


      13:00
    • 12:15

      Vivalla SK 2 (hemma) F-012


      14:15
    • 14:00

      Säffle SK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Dalkurd FF F07 (hemma) F-15


      16:00
    • 14:00

      Lillån FK 1 Vit (hemma) F-010/11


      16:00
    • 15:00

      Åmmebergs IF Blå (borta) P-010


      17:00
    • 16:00

      Rynninge IK 1 Vit (hemma) F-010/11


      18:00
    • 16:45

      IK Franke (hemma) P-15


      18:45
  • 12Sön
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning F/P-016


      10:30
    • 09:45

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) P-013


      10:45
    • 09:45

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) P-013


      10:45
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) P-013


      12:00
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) P-013


      12:00
    • 12:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Gul (borta) P-010


      14:00
    • 13:00

      Västerås BK 30/Barkarö SK (hemma) F-15


      15:00
    • 13:15

      Pålsboda GOIF (hemma) P-012


      15:15
    • 15:30

      Lekebergs IF Röd (hemma) P-09


      17:30
    • 15:30

      Lekebergs IF (hemma) P-15


      16:30
    • 16:00

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-011


      18:00
  • 13Mån
    v.24
  • 14Tis
    • 12:00

      Spontanfotboll i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Mosjö SK Svart (borta) F-010/11


      20:00
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:20

      Latorps IF Vit (hemma) P-15


      21:20
  • 15Ons
    • 12:00

      Spontanfotboll i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:30

      Träning F-15


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      20:00
  • 16Tor
    • 12:00

      Spontanfotboll i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      IK Sturehov 3 (borta) P-011


      19:45
    • 18:30

      Föräldramöte P-012


      20:00
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 17Fre
    • Heldag

      ÖrebroCupen F-010/11

    • Heldag

      Örebro cupen P-15

    • Heldag

      Örebrocupen 2022 P-09

    • 08:00

      Örebrocupen F-15


      00:00
    • 08:00

      HJK Academy (hemma) P-010


      09:00
    • 09:00

      Örebrocuppen F-012


      00:00
    • 09:00

      Örebrocupen P-011


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK (borta) P-010


      11:00
    • 11:00

      IK Sturehov 07/08 (hemma) F-15


      12:00
    • 12:00

      Spontanfotboll i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (borta) P-010


      14:00
    • 15:00

      Enskede IK 2 (hemma) P-010


      16:00
    • 15:00

      IF Karlstad Fotboll (borta) F-15


      16:00
    • 19:00

      Lidköpings FK (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 20:00

      IF Brommapojkarna (borta) F-15


      21:00
  • 18Lör
    • Heldag

      ÖrebroCupen F-010/11

    • Heldag

      Örebro cupen P-15

    • Heldag

      Örebrocupen 2022 P-09

    • Heldag

      Örebrocupen F-15

    • Heldag

      Örebrocuppen F-012

    • 09:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) P-010


      10:00
    • 09:00

      Boo FF F1 DJ (borta) F-15


      10:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 11:00

      Glanshammars IF (borta) P-012


      13:00
    • 11:00

      Sorunda IF (borta) P-010


      12:00
    • 12:00

      Örebrocupen P-011


      15:00
    • 16:00

      Enskede (hemma) P-010


      17:00
    • 16:00

      Stureby FF F15 (hemma) F-15


      17:00
    • 17:30

      Vendelsö IK (borta) P-010


      18:30
  • 19Sön
    • Heldag

      ÖrebroCupen F-010/11

    • Heldag

      Örebro cupen P-15

    • Heldag

      Örebrocupen 2022 P-09

    • 00:00

      Örebrocupen F-15


      19:00
    • 00:00

      Örebrocuppen F-012


      19:00
    • 08:00

      Örebrocupen P-011


      12:00
    • 08:00

      Djurgårdens IF FF F07-2 (borta) F-15


      09:00
    • 09:00

      Tullinge (borta) P-010


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-016


      10:30
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 10:45

      Föräldramöte F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      Karlsunds IF (hemma) P-010


      12:00
    • 12:00

      Rynninge IK (borta) F-15


      13:00
    • 13:00

      IFK Askersund (hemma) P-014


      15:00
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (hemma) P-010


      14:00
    • 13:15

      IFK Askersund (hemma) P-012


      15:15
    • 16:00

      Hovsta IF Orange (borta) P-010


      17:00
    • 16:00

      IFK Lidingö F07A (hemma) F-15


      17:00
  • 20Mån
    v.25
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Östansjö IF (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Östansjö IF (borta) P-15


      19:30
    • 19:00

      BK Forward/Lillån/Garphyttan (borta) F-15


      21:00
  • 21Tis
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 18:30

      Skyllbergs IK (borta) P-15


      20:30
    • 18:30

      Pålsboda GOIF (hemma) P-010


      20:30
  • 22Ons
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Lillån FK Grön (hemma) P-011


      20:15
    • 18:30

      Karlslunds IF FK 1 Blå (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Lillån FK 2 Vit (borta) F-012


      20:30
    • 18:30

      Träning F-15


      20:00
  • 23Tor
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

    • 16:00

      Träning P-010


      17:00
    • 16:30

      Fagersta Södra IK (borta) P-15


      18:30
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-15


      18:15
      Kumla IP (konstgräset)
      Anteckning: Helplan
    • 20:00

      IFK tackar F15 och P15 F-15


      21:00
    • 20:15

      Vänersborgs FK (hemma) A-lag Herrar


      22:15
  • 24Fre
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

  • 25Lör
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
  • 26Sön
    • Heldag

      Kiosk vecka P-15

    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 13:30

      Föräldramatch! P-012


      16:00
    • 14:00

      Stenungsunds IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 27Mån
    v.26
    • 18:15

      Träning P-15


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F-15


      20:00
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Avslutning F-012


      19:00
    • 18:30

      Träning F-15


      20:00
    • 18:30

      Träning P-011


      19:45
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-15


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Träning P-15


      20:00