Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2021

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.22
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 19:00

      Motala AIF (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 20:00

      Träning P17


      21:30
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-012/13


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-15


      19:15
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07/08


      19:45
    • 19:15

      Träning P19


      20:45
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 18:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) P-08


      21:00
    • 18:00

      Matchspel lag: Blå P-09


      19:30
    • 18:30

      Frövi IK (borta) F-07/08


      19:30
  • 5Lör
    • 09:10

      Adolfsbergs IK (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Marieberg F/P-014


      12:30
    • 10:45

      Lekebergs IF (hemma) P-010


      13:00
    • 12:00

      Karlslunds IF FK Röd (borta) P-011


      13:30
    • 13:30

      Lillån FK Vit (hemma) F-010/11


      15:00
    • 14:00

      IFK Tidaholm (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:15

      Örebro SK 2 (hemma) F-012/13


      16:15
    • 15:30

      Lekebergs IF Svart (hemma) F-010/11


      17:00
    • 16:30

      Matchspel lag: Röd P-09


      18:00
    • 16:30

      Matchspel lag: Blå P-09


      18:00
  • 6Sön
    • 09:00

      IF Eker (hemma) P-08


      12:00
    • 09:45

      Träning F-012/13


      10:45
    • 09:45

      Träning P-012


      10:45
    • 10:00

      Östra Almby FK (borta) P-013


      11:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:15
    • 14:00

      Västerås SK (hemma) P19


      16:00
    • 14:00

      Käka på Brödernas i Kumla! P-07


      15:30
    • 14:15

      Lillån FK grön (hemma) P-012


      15:15
    • 16:00

      BK EttFyra (hemma) P-010


      18:00
    • 16:30

      IK Sturehov 4 (hemma) P-011


      18:00
  • 7Mån
    v.23
    • 17:00

      IFK Lindesberg (borta) P-08


      21:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:45

      Träning A-lag Herrar


      19:15
    • 18:30

      IK Sturehov 1 (borta) F-07/08


      19:30
    • 18:30

      Frövi IK (borta) P17


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      IFK Hallsberg FK (borta) F-012/13


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 19:15

      Träning F-07/08


      20:45
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
      Kumla IP - Konstgräs
      Samlingstid: 15:50
      Anteckning: Träning på A-planen
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-010


      19:30
  • 12Lör
    • 08:50

      Fjugesta IF (borta) P-08


      12:00
    • 09:30

      Mariebergs IK 3 (hemma) F-012/13


      10:30
    • 10:00

      Mosjö SK (borta) P-013


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Matchspel lag: Röd P-09


      11:30
    • 10:00

      Karlslunds IF FK (hemma) P-010


      12:00
    • 10:30

      Mosjö SK Gul (hemma) P-011


      11:30
    • 14:00

      Ahlafors IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      BK Forward (hemma) F-07/08


      18:00
  • 13Sön
    • 09:10

      Fjugesta IF P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch Karlslund F/P-014


      13:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:15
    • 11:00

      Matchspel lag: Vit P-09


      12:30
    • 11:00

      IK Sturehov 2 Röd (borta) F-010/11


      12:30
    • 15:30

      Laxå IF (hemma) P-011


      17:00
    • 17:15

      Irsta IF (hemma) P17


      19:15
  • 14Mån
    v.24
    • 00:00

      Lillån FK (borta) P-011


      01:30
    • 14:00

      Träning P19


      15:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:30

      Matchspel lag: Röd P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 16:45

      Träning för kallade spelare tillsammans med U17 P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-012/13


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-15


      19:15
    • 17:45

      Träning A-lag Herrar


      19:15
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07/08


      19:45
    • 19:15

      Träning P19


      20:45
  • 17Tor
    • 13:30

      Träning P19


      15:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning F-15


      19:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 18:00

      Hovsta IF (hemma) P-08


      21:00
  • 19Lör
    • 09:30

      Mariebergs IK 2 (hemma) F-012/13


      10:30
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Glanshammars IF Gul (borta) P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 12:45

      Yxhults IK (hemma) P-010


      15:00
  • 20Sön
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:30

      Mariebergs IK (borta) P-010


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK 1 (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:15

      Lillån FK (hemma) P-013


      12:30
    • 12:45

      Hampetorp-Odensbackens IF (hemma) P-013


      14:00
    • 13:30

      Matchspel lag: Vit P-09


      15:00
    • 14:15

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P-012


      15:15
    • 15:30

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) F-010/11


      17:00
    • 15:45

      Adolfsbergs IK (borta) P-07


      19:00
    • 16:00

      Fjugesta IF (borta) P-013


      17:00
    • 16:00

      Huddinge IF (borta) P19


      18:00
    • 16:15

      IF Eker (borta) P-08


      19:00
    • 17:30

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-010/11


      19:00
  • 21Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:45

      Träning A-lag Herrar


      19:15
    • 18:30

      HOIF/SMÅ IF (borta) F-07/08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Latorps IF (borta) P17


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 22Tis
    • 16:30

      Hovsta IF (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:45

      Träning A-lag Herrar


      19:15
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      IK Sturehov 2 (borta) F-07/08


      19:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-012/13


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-15


      19:15
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07/08


      19:45
  • 24Tor
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:30

      Träning F-15


      19:00
    • 17:30

      Kiosk bemanning P-07


      21:00
    • 17:50

      Entrevärd och kiosktjänst P-07


      21:00
    • 17:50

      Bollkallar vid A lagsmatch P-07


      21:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Nordvärmland FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 25Fre
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:40

      Hovsta IF (hemma) P-07


      11:30
    • 11:00

      Träning P-013


      12:15
    • 11:00

      Kiosk bemanning P-07


      13:00
    • 14:00

      Kiosk bemanning P-07


      17:00
    • 15:00

      IK Oddevold (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Sickla IF (hemma) P19


      17:00
  • 28Mån
    v.26
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
  • 30Ons