Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå F-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Luleå F-12.
F-12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Det kommer under vintern att finnas möjlighet att träna fotboll 1-2 gånger i veckan i Arcushallen.
Vinteridrotterna har företräde under vintern, men om man har möjlighet att komma på fotbollsträning så blir det nog jättekul! Det är ju heller inte alla som har någon vinteraktivitet.
Träningarna är gemensamma träningar, "kommunträningar", med andra flicklag födda 2012 från kommunen. Ledare tas ur de olika lagen.
Fram till jul har vi tid på onsdagar 18-19.
Eventuellt kommer det till någon helgtid senare.
Skickar ut träningarna som anmälningsbara så de som håller i träningen får koll på ungefär hur många spelare som dyker upp, och kan planera utefter det.
/Ledarna
| SIF/SAIF Röd (hemma) | 16 maj, 13:00 |
| Träning | 18 maj, 18:30 |
| Träning | 20 maj, 18:00 |
| Träning | 21 maj, 19:30 |
| Storfors AIK (borta) | 24 maj, 16:30 |
Hej! Erina vill gärna fortsätta träna, men det blir svårt med att åka till Arcushallen.Vi har obekväma arbets tides så blir det omöjligt att hina.
RapporteraHälsningar!
Rapportera