Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll P-2015 Vit
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kumla Fotboll P-2015 Vit.
P-2015 Vit
Följ oss för uppdateringar
Super bra att du skriver Jacob. Messenger gruppen har blivit avstängd konstigt nog så den finns inte längre. Nu får vi hjälpas åt med kiosken 👍
Rapportera
Hej,
Jag har kiosken hemma hos mig. Men eftersom Theodore inte spelar matcherna i helgen behöver någon annan ta ansvar för kiosken under helgens matcher. Är det någon som kan tänka sig att ta över?
Hej, vi tycker att det är en jättebra idé. Det kommer säkert bli en stor nytta till lagkassan☺
Rapportera
Försäljning vid seriematcher.
Vi var några föräldrar som pratade efter kvällens föräldramöte om att ha lite kaffe, dricka, fika och godisförsäljning på killarnas seriematcher för att få in lite extra pengar till lagkassan.
Vad tycker ni alla om det? Är det något vi ska göra och hinner vi i så fall få till det redan till helgens matcher?
Kommentera gärna
Hej ! Mateen kommer inte till träningen idag för att han är sjuk.
Rapportera
Godkväll, Sarwar kommer inte till träningen imorgon då han har ont i sitt ben.
Sarwars Mamma
Hej, vi är bortresta från 12 till 21 Februarie vilket gör att Mateen inte kommer vara närvarande på träningarna☺
Rapportera
Hej idag blev ju ingen match för vit. Men Blå spelar imorgon nån av er som ska spela får hämta kiosken hos Jacob örvill. Och koka kaffe till matchen. Alla får hjälpa till det är inte meningen att 2 personer ska ha ansvar för kiosken
Rapportera