Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Hammarö P12 (födda 2013/2012)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Hammarö P12 (födda 2013/2012).
P12 (födda 2013/2012)
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Dags att grabbarna själva skall lära sig ta ansvar över sina träningar, så med det vill vi lägga in deras mailadresser på laget.se, så att de själva får svara på sina kallelser. Några har det redan, men nu är det dags för alla att lägga in det i sin mobil. Så maila mig er sons mailadress, så kommer ett mail till dem med lösenord och hur de loggar in. Lägg sen in laget.se som app i deras telefoner och sätt på notiser. Maila mig på: josejoha04@hotmail.com
Fr.o.m tisdag nästa vecka har vi meddelat grabbarna att vi kör igång träningen en halvtimme innan halltid på alla våra träningar denna säsong. Det innebär att vi springer ute en kvart för att sen tänja kroppen med pinnar och gummiband som vi har visat dem på träningen. Detta kommer vara vår uppvärmning, för att kunna sätta igång direkt i hallen sen med bollar.
Detta innebär också att träningen börjar då, så kommer du senare, får du bara göra detta själv och missar en del av träningen i hallen. Otroligt viktigt med uppvärmning nu för axlar, knän mm, för att vi skall få behålla dem så länge det går inom idrotten utan skador! Än en gång, de har ansvaret i sina händer över sin egen kropp och utveckling :)
Men vi kommer vara där och med hela vägen!
Glöm heller inte att skicka till Erik om storlek och nummer på matchstället.
Om två veckor kommer vi få både info om spelschemat på Örebrocupen och om serien för säsongen, så spännande, vi längtar!! Så mer info kommer am allt!
Mvh Tränrna
Träning | 22 sep, 18:00 |
Träning | 24 sep, 16:00 |
Föräldramöte Säsongen 25/26 | 24 sep, 17:30 |
Träning | 26 sep, 16:30 |
Träning | 29 sep, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera