Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Hammarö F11 (födda 2014/2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Hammarö F11 (födda 2014/2013).
F11 (födda 2014/2013)
Följ oss för uppdateringar
Nu närmar vi oss slutet på vår litet förlängda säsong, OCH vilken säsong det har varit! Inte bara har tjejerna utvecklats individuellt utan även som grupp. Vi har jobbat extra med lagkänslan och sammanhållningen denna säsong och det anser vi ledare verkligen har gett resultat. Vi är otroligt stolta! Vi har haft flera tjejer som börjat och som blivit kvar vilket vi är väldigt glada för och som vi ser som ett gott betyg! Nästa säsong får vi ytterligare tillökning i laget i form av flickor födda 2013 som vi slås ihop med. Så då blir vi ett ännu större lag med fler handbollskompisar, kul tycker vi!
Vi har vår sista ”riktiga” träning måndagen 14/4 för att sen ha en avslutning på träningstiden 16/4. Kanske att vi ledare får feeling och drar ihop nån träning spontant under sommarhalvåret, till det skickar vi ut kallelse i så fall. Troligtvis smygstartar vi sedan nästa säsong i september för att efter det dra igång ordentligt i oktober.
Viktigt att tänka på att träning i säsong (fotboll ex) går före våra handbollsträningar nu när vi gått in i den säsongen, även om vi hoppas att det går att kombinera och att vi de sista skälvande veckorna på säsongen och inför cupen får hänga så mycket med tjejerna som är möjligt! Inom kort kommer lite sammanfattande info och kom-ihåg inför cupen, så håll utkik.
/Ledarna
| Träning | 5 jan, 18:30 |
| Träning | 8 jan, 16:00 |
| Skåre HK 3 (hemma) | 11 jan, 10:00 |
| Torsby IK 1 (hemma) | 11 jan, 12:40 |
| Torsby IK 2 (hemma) | 11 jan, 14:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera