Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Hammarö F12-13 (födda 2014/2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Hammarö F12-13 (födda 2014/2013).
F12-13 (födda 2014/2013)
Följ oss för uppdateringar
Hejsan!
Hoppas att ni är sugna på att komma igång med en ny handbollssäsong.
Nu har barnen tagit nästa kliv upp och blir ett lag, FP7.
Vi kommer träna 1 gång i veckan i blandad grupp med killar och tjejer. Fokus kommer fortsatt vara på lek och handbollsglädje men vi kommer lägga in mer och mer handbollsövningar samt att barnen nu kommer få prova på att spela matcher mot varandra.
Träningarna kommer vara på torsdagar 16.30 - 17.30 i Hammarhallen med start på torsdag 30/9. Vi som tränar är My Adolfsson och Linda Björklund som barnen känner igen från Handbollskul förra säsongen samt att vi kommer ha med Lea Janäng som är aktiv spelare i F05.
Inför varje träning kommer vi att skicka ut en kallelse så vi vet hur många som kommer och kan planera efter det så vi önskar att ni svarar på dessa så fort ni vet om ni kan komma eller ej.
Hoppas vi ses i hallen!
//My, Linda och Lea
Hej. Vi har en tjej född 2014 som är sugen på att testa Handboll. Hur ser det ut med platser i truppen?
RapporteraRapportera
Hej,
RapporteraJag har också en dotter som är sugen på att provs handboll igen. Har innan corona varit med på handbollkul/dagis. Finns det möjlighet att ansluta den här terminen?
Rapportera
Hej! Vad kul att de vill prova! Det är bara att dyka upp på träningarna.
RapporteraVi tränar på tisdagar 17.00-18.00 i Bärstadsskolans idrottshall och på fredagar 17.30-18.30 i Hammarhallen.
Nu på fredag (15/10) är det ingen träning men sedan kommer vi köra på med träning båda dagarna.
Det är inget krav att vara med på båda träningarna om det är så att man har andra aktiviteter som krockar eller om man känner att det blir för många gånger. Man kan vara med en av gångerna nån vecka och båda någon annan om det passar.
Ni är välkomna!
Rapportera
Hej igen Krister och Amila!
RapporteraSkrev ett svar i fel lag så bortse från svaret ovan.
De får gärna komma och prova, vi tränar torsdagar 16.30-17.30 i Hammarhallen.
Det är bara att ni kommer dit, ta med vattenflaska och inneskor.
Ni är varmt välkomna!
Rapportera