Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Björkö A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Björkö A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
vad ska man säga. jag gjorde mitt bästa. fast ibland så räcker det inte
Rapportera
Bilder från festen?
Kom igen nu gubbar, om det är som coach karlsson säger om zenith-matchen är det mycket tråkigt.. så mycket tid som han lägger på er..
skämmes ta mig fan..
Zenith- Björkö 1-0 ( 0-0 )
vi ställde upp med följande lag
I mål Gabbe Backlinje Mini-Oskar-Janne-Stekar´n
Mittfält Bryngel-Berra-Bäckis forwards Nejdan-Ermesjö-Siljat
På bänken Ågren-Körven-Patrik-Denis-Minken
Lördagsmatch med bitter eftersmak , första halvlek är under all kritik så FÅR VI INTE uppträda.
Loj inställning kasst tempo ingen fart på bollen ingen ville ha bollen, vi har gabbe att tacka för att det inte stod både 1 och 2-0 till zenith i paus.
I paus tar vi ett snack och alla e eniga om att detta är för dåligt och vi ska höja oss, vi gör 5 byten men detta är dagen då ingen vill.
Zenith gör 1-0 och vi lägger av igen, sista kvarten är godkännd inte mer och då borde vi också gjort mål men zenith hade 2 i ribban också, dom vinner rättvist .
Minken gör ett piggt inhopp och Gabbe är vår bäste för dagen sen finns det inget att glädjas åt denna lördag.
Vad berodde detta på då? att alla hade en dålig dag samtidigt ? Knappast troligt
alla hade lagfesten i huvudet redan? knappast troligt heller.
Att det sitter ett 10 tal gubbar i omklädningsrummet innan match och gnäller och tycker att detta är B-LAGET.? MYCKET TROLIGT.
Hur kan man tycka elller tro det då?
För det första så spelar b-laget inga träningsmatcher, och hade dom gjort det så hade det varit Kjell och Pax som stått vid sidan och inte jag och Tom.
A-laget spelade 20 seriematcher förra året och dom som var med i dag var med vid 184 tillfällen, det ger ett snitt på 15,3 per gubbe .
Bortsett från nyförvärven så var alla med i A-lagsmatcher föra säsongen.
Tragiskt att se vilken effekt lite negativt snack får på ett helt lag, är detta något som upprepas så säg gärna det innan för då har vi bättre saker att göra på en lördag än att stå vid sidan och skämmas och vänta på att klockan ska komma till 90 min.
En besviken Coach Karlsson
Haha stabilt... Nä jag tycker det är roligt att det blir lite halv naket när Björkö skivan sattes på!
Uppskattades även av många dagen efter...
-man vet att man vart på en bra fest när man kissar genom röven dager efter...
Rapportera
Snacka om lyckad fest...
D här gjorde vi bra gub´s!!!
D klirra ju te som faaan i
kassan...
Vi kanske kan åka te Dubai
istället!!???
:) :) :) :)
Har du sätt Freddie under den senaste tiden Basten? Det skall mkt till att jag skall säga det men jag säger det!
Han har faktiskt växt lite på bredden så han kan inte med och vistas på Fralles sprit fest. (
Proffsig inställning danis en impad icke supporter ni har nött bra på gång.Tänker lägga lite press på er å tippa er som seriesegrare.
Rapportera