Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF F-09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF F-09.
F-09
Följ oss för uppdateringar
Hejsan.
Här kommer lista med ansvariga familjer inför höstens matcher.
Om ni inte kan just den helgen så byt med varandra.
25/8
Agnes Andersson och Anna Brodd
1/9
Eli Lapi och Ingrid Haglund
15/9
Lina Bayard och Therese Savci
28/9
Freja Eriksson och Emelie Andersson
Fikaansvar vid GIF hemmamatcher 2019
När laget deltar i seriespel, så kommer vi ta tillfället att få in lite pengar till lagkassan genom att sälja fika vid hemmamatcherna. Det är bra att få in pengar i lagkassan men också trevligt och uppskattat att det finns fika på matcherna.
Två familjer är ansvariga vid varje tillfälle. Kan man inte den tid man blivit tilldelad, så byt med varandra. Allas kontaktuppgifter finns i laget.se
Det finns ett "fika-kit" som lämnas över mellan ansvariga för respektive match. De som är fikaansvariga för nästa match tar med sig ”fika-kitet” hem efter avslutad match och ser över om något behöver kompletteras inför ”sin” match. Kitet ska innehålla:
växelkassa,
bord,
termosar
muggar, assietter, servetter,
tepåsar, socker.
swish-lapp
ev en prislista
Fikaansvariga ansvarar för att se till att, få tag på fika kitet från de som är ansvariga innan, se till att det finns fika, duka upp, sälja, plocka ihop och se till att fikakitet lämnas över till nästa familj.
Växelkassan finns i ”fika-kitet”. Fikakassan från föregående match kan användas till att köpa nya muggar, servetter eller annat som kan ta slut. Känner man att det börjar bli för mycket pengar i kassaskrinet, så kontakta Fredrik Hult så bestämmer vi hur pengarna sätts in på lagkontot (t ex med hjälp av Swish).
Fikat ska som grund bestå av
kaffe 1 stor eller 2 små termos per fikaansvarig
te 1 termos totalt
Mjölk 1 liter
Saft eller festisar
Fikabröd, bullar, muffins, långpannekaka, etc).
| Träning | 8 jun, 17:30 |
| Örebro SK FK 1 (borta) | 8 jun, 19:00 |
| Träning | 10 jun, 17:30 |
| Träning | 11 jun, 17:30 |
| Träning | 15 jun, 17:30 |
| 22 maj | Domarlistor 2026 |
| 12 maj | ALLA GRÄSPLANER AVSTÄNGDA IDAG TISDAG 12/5 |
| 29 apr | Planschema Våren 2026 |
| 28 apr | Big Mac Mini Cup 2026 |
Jag har fikakitet hemma hos mig och överlämnar det gärna till Agnes eller Anna. Meddela var ni bor alt så kan jag lämna det vid träningen på tis
RapporteraRapportera
Vill ni att jag lämnar fikakitet idag på träningen? Jag har själv träning med min friidrottsgrupp parallellt så jag kan i så fall bara lämna det på plats innan ni tar hand om det. Vänligen återkoppla
RapporteraRapportera
Har tyvärr helt missat att vi har fika på söndag 1/9 och både jag och Ingrids pappa är bortresta hela helgen. Finns det någon som kan byta? Ingen annan av resterande helger är ett problem för oss.
RapporteraRapportera
Verkligen snällt Jeton 🙏. Verkar inte finnas någon som har möjlighet att byta.
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraEmelie Andersson är tilldelad fikaansvar den 28/9 men är bortrest då, Vi kan baka och leverera om någon kan tänka sig att supports vuxen till Freja E vid försäljningen eller byta pass och då ha en innestående till nästa säsong om detta är sista tillfället.
Mvh Veronica
Rapportera
Hej! Vi har fikakitet och bordet hos oss. Vi kan ta med till en träning. Mvh Anki
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraNågon som bytt fikaansvar med Emelie? De och Freja E har fikaansvar i helgen. Lämnar över fikakitet på en träning men behöver veta innan. Mvh Anki
Rapportera