Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF A-lag Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF A-lag Herr.
A-lag Herr
Följ oss för uppdateringar
Vi får en kanonstart med mål efter 2 minuter av Ali Hussein Mehdi. Sen vänder Sörstafors Kolbäck på matchen.
Hur ser du på matchen och känslan såhär direkt efteråt?
Elias Östling
”Det blev en tuff match som slutade med en seg torsk, och denna gång tycker jag inte prestationen över 90 minuter är bra nog heller. Vi får en pangstart direkt som såklart är jätteskönt och har faktiskt några fler klara målchanser under matchens gång. Samtidigt är deras mål ganska lätta att undvika och förhindra om vi är någon % mer påkopplad och rejälare. I det stora hela är det små detaljer som avgör matchen som vi kan dra lärdom av tills nästa match”
-
Nästa match är INTE mot Irsta på söndag som är inställd utan vi får nu vänta till den 16e Maj innan det är dags igen då VIK kommer på besök till Önsta. Då är vi samlade och redo att bjuda upp till kamp när det är gräspremiär på Önsta IP.
| Kungsör BK (borta) | 7 jun, 15:00 |
| Träning | 8 jun, 17:30 |
| Träning | 9 jun, 18:30 |
| Träning | 11 jun, 17:30 |
| Irsta IF (hemma) | 12 jun, 19:00 |
| 22 maj | Domarlistor 2026 |
| 12 maj | ALLA GRÄSPLANER AVSTÄNGDA IDAG TISDAG 12/5 |
| 29 apr | Planschema Våren 2026 |
| 28 apr | Big Mac Mini Cup 2026 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera