Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF P-15.
P-15
Följ oss för uppdateringar
Hej på er alla,
Nu på fredag så tränar vi vår sista träning på konstgräsplanen. 17:00 till cirka 18:30.
Nästa vecka så börjar vi på riktiga gräsplanerna.
Tisdagar 17:30 - 19:00 Önsta IP, C-planen (närmast skogen)
Torsdagar 17:15 - 18:30 Rönnbyplanerna.
Vi kommer skicka ut kallelser för båda träningarna samtidigt. Se till att vara på plats någon minut innan för vi vill köra igång träningen precis vid utsatt tid. Vi kommer även att dela ut västarna innan samlingen så påminn gärna era barn att direkt söka upp den av oss ledare som har västarna med sig så blir de tilldelade en väst direkt så vi spar lite tid vid samlingen. Återigen uppmanar vi alla att besvara kallelserna så att vi kan förbereda lagen inför varje träning. Knutna skor, benskydd, vattenflaska och boll, storlek 3, ska med.
Sen så har vi även fått inbjudan till poolspelet v19. 2 av våra lag kommer att spela på lördag den 13e Maj på Hamre IP och 3 av våra lag kommer spela söndag 14e Maj (mellan 8:40 - 15:10) på Skälby IP.
Vi kommer att skicka ut en kallelse för hela helgen som vi ber er svara på. Vi ber er att anmäla er SENAST Snndag 7e Maj så skickar vi ut de exakta lagen dagarna efter så att ni vet exakt vilken dag som just ert barn spelar.
Mvh Ledarna
| Västerås BK 30 P15 VIT (borta) | 24 maj, 13:00 |
| Träning | 25 maj, 17:00 |
| Träning | 26 maj, 17:00 |
| Träning | 28 maj, 18:30 |
| Norrby SK P 15/16 (borta) | 30 maj, 10:00 |
| Igår | Domarlistor 2026 |
| 12 maj | ALLA GRÄSPLANER AVSTÄNGDA IDAG TISDAG 12/5 |
| 29 apr | Planschema Våren 2026 |
| 28 apr | Big Mac Mini Cup 2026 |
Jag har svarat att Vile kan vara med, men han kan bara vara med på lördagen och ej på söndagen på poolspelet v.19. Går det bra??
RapporteraRapportera
Hej Jeanette. Vi ska försöka anpassa om det går men kan inte lova någonting, men bra att du påpekar i tid.
RapporteraRapportera
Hej på er alla,
RapporteraVi har fått en ändring på torsdagsträningarn. Det är samma tider som gäller men vi har fått en större plan. VI kör de träningarna på konstgräsplanen istället för Rönnbyplanerna.
Såhär ser de nya träningarna ut nu,
Tisdagar 17:30 - 19:00 Önsta IP, C-planen (närmast skogen)
Torsdagar 17:15 - 18:30 Önsta IP, konstgräsplanen
Rapportera