Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF Damjuniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF Damjuniorer.
Damjuniorer
Följ oss för uppdateringar
Träningar
- Vi börjar träna utomhus på onsdag, 4/3.
- Tiderna inomhus på fredagar och söndagar gäller fortfarande.
- Vi har önskat vanliga dagarna, tisdag och torsdag, på Önsta IP. Besked kommer förmodligen inte förrän någon vecka innan vi får börja på gräs.
Cuper
- HSB-cupen. Vi spelar med 2 lag. Ganska rörig organisation och vi vet ännu inte om vi spelar 14/3 eller 15/3. Här har vi valt träningsnärvaro som grund.
Vi letar efter träningsmatch för de som ej följer med på cupen så att alla kan få likvärdigt med speltid.
Kolla mail för info som gick ut tidigare i veckan, det saknas fortfarande betalning från flera håll.
- Franke-cupen. Samtliga tjejer kommer spela. Vi återkommer senare med mer info. Spelas 28/3.
Träningsläger.
- Vi har tittat på catering som kommer innebära en kostnad på 100-150kr. Då ingår lunch och middag på lördagen samt matlåda till hemresan. Återkommer med besked.
- Seriespel. Vi har anmält 3 lag till seriespel så alla tjejer kommer få speltid varje vecka. Vi provar under våren så får vi utvärdera sen. Samarbete kommer ske med F07 och förhoppningsvis även F09.
Tveka inte att höra av er till någon av oss om ni har några funderingar.
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Inga kommande aktiviteter
Hej Johan. Låter jättebra med allt. Har en liten önskan om det går, om Amanda skulle kunna få spela på söndagen på HSB-cupen. Jag jobbar på lördagen och Johannes är i Örebro på hockeycup med Rasmus. Mvh Sandra
RapporteraRapportera
Jaha ja, kanske ska läsa lite nogrannare😁 båda lagen kanske spelar samma dag? Och då vet vi ju inte om det är på lördagen eller söndagen eller hur?
RapporteraRapportera
Det stämmer😀 Återkommer så fort vi får ett datum.
RapporteraRapportera
Johan J, för oss funkar det oftast att skjutsa men ibland svårt att hämta på onsdagar. Skulle vi kunna dela upp det?
RapporteraRapportera