Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF Damjuniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF Damjuniorer.
Damjuniorer
Följ oss för uppdateringar
Vi kan nu meddela att vi har fått in 3 st till ledare omkring laget.
Det är Sara Ismaili's pappa - Farough
Midea Allard's mamma - Cecilia
Och Elsa Andersson's pappa. ( matchcoach )
Vi hälsar dessa 3 välkomna in i ledarstaben..
Anmälningsregler
När vi skickar ut olika anmälningar till match och andra aktiviteter är det nästa alltid 7-10 st som struntar i att svara om de kan vara med eller inte. För att det skall underlätta planeringen för oss ledare vill vi att man fyller i även om man inte kan vara med. Då ser vi att ni sett anmälan men avstår. Vi måste kunna meddela de som är arrangör i tid för poolspel eller cuper om vi kommer med 1 eller 2 lag eller inget alls
Träningstiden
Eftersom laget som skulle träna efter oss på torsdagar har bytt dag har vi nu möjlighet att kunna träna mellan 17.00-18.30.
Vi utgår att vi tränar till 18.30 men vi kan även sluta tidigare om vi skulle märka att barnen är trötta och har svårt att koncentrera sig.
Spelare som slutat
Vi vet att det är flera spelare som slutat ,men som fortfarande får vår mail och anmäningsutskick. Vill ni slippa dessa skriv gärna en kommentar här nedan så plockar vi bort er från medlemslistan
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera