Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Frötuna IBF F-12 / 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Frötuna IBF F-12 / 13.
F-12 / 13
Följ oss för uppdateringar
Hej,
På lördag väntar ny träningsmatch, denna gång i Sävja sporthall mot Hagunda F11/12.
Första hemmamatchen för säsongen och tillika sista matchen innan Göranssons cup.
Hagunda F11/12 är ett duktigt lag och detta blir därmed en perfekt sista matchträning inför cupen.
Alla som anmält att de vill spela är uttagna och vi stället upp med 1 målvakt och 11 utespelare. Det är något få så om någon som tidigare har tackat nej nu har möjlighet att spela är det välkommet. Om aktuellt kontakta nån av ledarna för matchen.
Match lördag 20 september mot Hagunda F11/12
Plats: Sävja sporthall
Matchstart: kl. 17:25
Samlingstid : kl. 16:25
Utespelare: Agnes, Amanda, Astrid, Ebba, Line, Matilda, Milla, Moa S(Matchvärd), Sigrid M, Sigrid S och Stina B(Sekretariat)
Målvakt: Julia (Sekretariat),
Ledare: Per och Sandra
Vid förhinder meddela Sandra (070-99 44 292)
Alla spelare ska komma ombytta i sina matchkläder (röd tröja, blåa shorts och röda strumpor). Hagunda spelar i blåa tröjor. Ta med glasögon, innebandyklubba samt vattenflaska och eventuellt dextrosol eller dylikt.
Match på hemmaplan innebär i vanlig ordning att vi behöver er föräldrars hjälp under matchen med sekretariat och matchvärd. Vid tilldelad arbetstjänst framgår detta i parentes efter spelares namn. Matchen spelas i samband med Frötunas Kick-on och caféet i Kulturcentrum håller öppet under dagen varför vi inte ska anordna egen fika denna hemmamatch.
Gemensam arbetstjänst
Vår match är sista för dagen vilket innebär att sarg behöver rivas och sekretariat m.m. plockas bort.
Det blir mycket speltid för varje spelare så viktigt att de är väl förberedda. Ät/drick bra under dagen och kom till samlingen med hög energi och spelglädje.
HEJA FRÖTUNA!
Mvh Ledarna i bästa F12/13 😊
Träning | 1 okt, 19:45 |
Träning | 2 okt, 19:00 |
Frågor maa samåkning Göranssons cup | 3 okt, 17:00 |
Göransson Cup 3-5 oktober 2025 | 3 okt, 18:30 |
Träning | 6 okt, 20:30 |
![]() |
Kickon |
18 aug | Pojkar-11 söker spelare |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera