Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FC Björnligan A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från FC Björnligan A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Svårt oskön torsk igår pojkar. Så här med lite distans till det hela så tycker jag att vi har alla delar av pusslet men vi får inte riktigt ihop det hela vägen. 2:a halvlek är riktigt bra när vi ger oss fan på att ta kommandot. Nya möjligheter om en vecka. Ha det gött och trevlig helg på er. /Rudolf
RapporteraHallå Björnar, nån som kan plocka upp en keeper i Sumpan ikväll? Vore jättehygglo asså. Ikväll är det vår tur att ta 3 pinnar. Ny match, nya möjligheter. Nu åker vi!
Rapportera
Tjena Bears,
Jag kommer ha med det berömda fikabordet imorn och kan även köpa lite bananas. Om det är någon som har vägarna förbi solna så kan ni gärna hämta fikabröd hos kvalitetsbagarn som bjuder på det på matchdagen. Jag kommer ej ha möjlighet att ta mig dit.
Sov gott och ladda hårt för de 3 poäng som hägrar
/#7
Tjena Martin,
det stämmer så det är bara domaren som får svida om på fredag för ni är väl vita som lamm fortfarande? -)
Jag tycker att första halvlek är bra. Sen sätter Ligans hjärnspöke in... Andra halvlek igår sitter i huvudet (inte i kroppen jag tyckte alla slet som djur) och det är då kommunikationen och spelet sakteliga försvinner...
Vi får ta med oss första och hur vi rullar ut dem i den. Som Strömberg säger rikta blicken framåt, vi vet att vi är så jävla mycket bättre än vad de två första resultaten visat!
/#6 Chrickovich
Först 25 min kan vi ta med oss till nästa match.
Där vi går in och vinner i princip alla närkamper.
Fortsätter vi i den takten så kommer 3 pinnar nästa fajt. Så det är viktigt att vi har fokus på nästa match redan. För nu har vi blivit rånade på 6 pinnar.
Så kom igen nu Ligan. Har även bokat platser på Rosa Drömmar till CH finalen. Kommer anmälnings utskick till den snart. Hoppas många kan sluta upp till den kvällen. Sov gott gubbar.
6/5-2011 är det nya tag Björnbusar.. Då är det tre pinnar vi ska ha :)
Jag lovar träffa mål då & minst ett i mål...
Natti
Idag kommer Don C och tränar med er
Rapportera