Om Ekeby IF P-14/15 - PK6
Välkommen till P-14/15-laget.
P-14/15 är ett gäng killar födda 2014 och 2015 som tränar innebandy tillsammans. Vårt fokus är att kul - gemensamt och med klubba å boll. Vi övar på att samarbeta och utvecklar killarnas innebandy-färdigheter genom olika övningar. Vi spelar matcher i serie PK6. Några killar har spelat många år och några började förra säsongen, alla är välkomna.
Säsongen 26/27 tränar vi på tisdagar kl 17-18.15 i Viahallen/Kumlahallen och torsdagar kl 18-19 i Skogstorpsskolans sporthall.
Alla killar födda 2014 och 2015 är välkomna att prova innebandy med oss. Det finns möjlighet att låna både klubba och glasögon. Hör av dig om ditt barn vill komma och prova att spela innebandy, se kontaktuppgifter under 'Kontakt' i menyn.
Alla kan, alla får vara med i Ekeby IF!