Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF P2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF P2014.
P2014
Följ oss för uppdateringar
Nu är det äntligen dags för årets första matcher i Kronäng Arena Cup!
Vi spelar fyra matcher i spelformen 7-mot-7. Varje match är 20 min. Då vi är många anmälda (15st) kommer alla inte spela alla matcher. Vi har delat in lag och fördelat ut speltid så jämnt som möjligt och i de fall vi behövt göra val har vi gett mer speltid till de som har högst närvaro på träningar under 2024. Alla kommer få medverka i minst två matcher. Vid samling kommer vi gå igenom vilka som medverkar vid vilka matcher.
Mellan matcherna ansvarar föräldrar för sina barn och vi samlas tio minuter innan varje avspark för genomgång/uppvärmning. Vi kommer spela alla matcher på samma plan, B1. Det kommer finnas kiosk och servering av hamburgare, korv etc.
OBS! Se till att era barn har varma kläder med sig då det ser ut att bli ganska kallt och det är lång stund vi ska vara utomhus. De kan ju t ex ha underställ under matchställen och jacka, mössa och vantar mellan matcherna.
Vi samlas kl 12 på Byttorps IP för ombyte och ev samåkning. Efter sista matchen byter vi om på Kronäng Arena så kan man åka direkt hem efteråt.
Spelschema
13.25 Trollhättan - Byttorp
14.15 Byttorp - Annelund
15.05 Byttorp - Kinna
16.20 Kronäng - Byttorp
Mer info: https://www.kronangsif.se/sida/?ID=139865
Spelschema: https://cupen.nu/KAC2024/team/1011
Ska bli kul att ses imorgon och kommer igång med tävlingssäsongen!
| Träning | 10 jun, 17:00 |
| Rävlanda AIS Vit (hemma) | 14 jun, 15:00 |
| Träning | 15 jun, 17:00 |
| Träning | 17 jun, 17:00 |
| Dardania IF Svart (borta) | 16 aug, 11:00 |
👍
RapporteraRapportera
Kul! Ses imorgon
RapporteraRapportera
Ja det ska bli superkul
RapporteraRapportera