Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF P2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF P2014.
P2014
Följ oss för uppdateringar
Hej P10!
Här kommer en hälsning från Bra Kompis och Pernilla Stenström.
Hej kompisar!
Nu har vi åter igen genomfört en fantastisk helg i omväxlande väder.
Stort tack till er föräldrar och barn – det är verkligen ett nöje att jobba ihop med er och era underbara barn! De är superduktiga och visar verkligen vad en Bra Kompis är!!
Med hopp att utveckla kiosken i Bra Kompis ytterligare ett steg nästa år; önskar vi få in era tankar, tips och idéer.
Skriv ned vad du tycker har varit bra och vad du tycker vi behöver utveckla nästa år. Det räcker med enkla punkter.
Finns det någon som gärna vill vara med och jobba med oss i kiosken så ta gärna kontakt med kansliet eller med Pernilla Stenström.
Kioskansvariga på Bra Kompis
Åse Borre - Johan Bengelsdorff - Pernilla Stenström
Svar skickas till pernillasmobil@gmail.com
Innan semestern kommer jag maila ut P10:s arbetsuppgifter inför hösten, så att man i tid kan planera sina åtaganden.
8 juli och/eller 29 juli finns det möjlighet att få hjälpa till på Elfsborgsmatchen med sponsorsfikat i Speedkiosken. Inget som kräver några stora insatser, men man får se matchen gratis. Finns intresse maila till Henrik Waller, henric.mobilen@telia.com.
Dessa datum ligger utanför våra ordinarie arbetsuppgifter, alltså bara om man tycker det är kul för egen del.
P10:s Speedfika ligger den 19 augusti.
/Emma
| Dardania IF Svart (borta) | 16 aug, 11:00 |
| Mariedals IK Vit (hemma) | 23 aug, 15:00 |
| Lerums IS (hemma) | 30 aug, 15:00 |
| Skene IF (borta) | 6 sep, 11:00 |
| Hestrafors IF Grön (hemma) | 13 sep, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera