Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF P2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF P2012.
P2012
Följ oss för uppdateringar
God kväll boys!
Tack för några roliga och lärorika dagar. 4-3-1 kan bli en bra formation för framtiden men vi måste öva för att den ska sitta. Oavsett matchresultat så har försvarspelet varit exceptionellt bra grabbar! Ni tog verkligen fasta på att vara kompakta och vägra släppa igenom motståndet! Bra jobbat!
I morgon utgår träningen och ersätts med domarutbildning. Detta är ett tillfälle att lära sig domarens perspektiv och roll. Några av er kanske vill testa att döma matcher framöver och då krävs denna utbildning. Vi ses i klubbstugan kl. 17.30 i morgon.
Trevlig kväll!
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 11 maj, 17:30 |
| Hajoms IF (borta) | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 13 maj, 17:30 |
| Fotografering | 13 maj, 18:30 |
| IFK Örby TÄFF (borta) | 17 maj, 16:00 |
Kul!
RapporteraRapportera
Jag vill säga att alla bör komma oavsett om man vill döma eller inte framöver. Och se detta som en del av er fotbollsutbildning.
RapporteraRapportera