Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF F2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF F2014.
F2014
Följ oss för uppdateringar
Hej imorgon är det EM-kval för P18 Sverige - Italien på Borås Arena.
Jag söker därför fairplayvärdar som är 7, 8 eller 9 år som kan hålla spelarna i handen och sedan gå in på plan tillsammans med dem. Barnen går av planen efter nationalsången och får då stanna kvar och titta på matchen.
Varje barn får ha med sig en förälder som också får se matchen. Vi har ingen ledare på plats för att ta hand om barnen utan de barn som anmäler sig måste själva ha en ansvarig förälder med. Eller om en förälder tar med sig flera barn och ansvarar för dessa.
Samling 17.00 utanför Borås Arena(ingång mot tennishallen).
Skriv i tråden nedan om ert barn(och du) kan vara med. Jag behöver svar snarast, begränsat antal platser.
| Träning | 11 aug, 17:30 |
| Träning | 13 aug, 17:30 |
| Hestrafors IF (hemma) | 16 aug, 15:00 |
| Träning | 18 aug, 17:30 |
| Träning | 20 aug, 17:30 |
Nellie kan tänka sig att vara med 😊 Och jag kan vara där med henne.
RapporteraRapportera
Får barnet vara 10år?
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraAnledningen till åldersgräns är att fotbollskläderna de ska ha på sig är ganska små(ca stl122/128) och att de inte får vara för långa då de ska stå framför spelarna ☺
Rapportera
Ok, annars hade Alva gärna varit med. Tack för svar Evelina😊
RapporteraRapportera
Sabina!
RapporteraVi ses utanför arenan 17.00, hon behöver ha på sig underställ, får låna matchkläder där😀
Rapportera
Toppen
RapporteraRapportera
Hej Daniel!
RapporteraTyvärr finns det inga platser kvar! Vi hoppas att det kommer fler chanser!
Rapportera