Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF F2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF F2014.
F2014
Följ oss för uppdateringar
Jag (Linda) har pratat med Sofia och Karin. Vi har sagt att jag kan gå in som tränare istället för administratör. Jag kommer dock inte kunna två gånger i veckan utan periodvis endast en. Jag går in med fokus på tjejerna födda 2011.
Det behövs ytterligare tränare/ledare!! Kom igen nu, ju fler vi är desto mer avlastar vi varandra.
Det är ännu oklart hur vi ska göra med matcherna för de äldre tjejerna. Har ni idéer eller förslag på hur vi ska göra eller vem eller vilka som åtar sig det ansvaret. Hör av er! Annars finns risken att vi får stryka de laget ur serien.
| Träning | 11 aug, 17:30 |
| Träning | 13 aug, 17:30 |
| Hestrafors IF (hemma) | 16 aug, 15:00 |
| Träning | 18 aug, 17:30 |
| Träning | 20 aug, 17:30 |
Vilka dagar gäller det?
RapporteraRapportera
Menar du matchdagar?
RapporteraRapportera
Ja, träningar och matcher.
RapporteraRapportera
Just nu tränar vi tisdagar 17:30 – 18:30. I slutet av april kommer vi börja träna även torsdagar 17:30. Vi har då träningstid tisdagar och torsdagar 17:30-19:00 men det är möjligt att vi kör den tiden en dag och 18:00-19:00 en dag. Vi får återkomma kring detta. Just nu är det tisdagar 17:30 – 18:30!
RapporteraSeriespelet börjar i maj. Vet inte om spelschemat är helt klart ännu. Hemmamatcher är önskat till tisdagar, torsdagar och söndagar men det vet vi inte om det blir. Bortamatcherna styr vi mindre över.
Rapportera
Behöver ni tränarhjälp både tisdagar och torsdagar?
RapporteraRapportera
Ja, vi behöver all hjälp vi kan få. Men om vi är fler så blir det lättare att turas om också. Så om du bara kan en dag så är det bättre än inget. 👍😊
RapporteraRapportera
Hej! Jag kan stötta på träningar fram till sommaren förutsatt att det inte krockar med matcher för 09 iom att jag håller ihop dem.
RapporteraRapportera
Toppen, tack Pelle! 🙏
RapporteraRapportera