Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF Handboll P8 (2017)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF Handboll P8 (2017).
Handboll P8 (2017)
Följ oss för uppdateringar
Vi har hittat en tillfällig lösning som gör att vi kan dra igång träningarna igen.
Inger-Lise Engebretsen kommer att tillfälligt ta på sig huvudansvaret för laget. Detta görs för att verksamheten ska kunna komma igång och för att ge oss mer tid att hitta en permanent ledarlösning. Vi vill rikta ett stort tack till Inger-Lise för att hon kliver in och tar detta ansvar.
Vi kör igång kommande måndag (27/10) kl. 18:00 i Byttorpskolans idrottshall. Sedan kör vi på varje måndag under hösten och vintern med uppehåll runt jul och nyår.
Sedan efter träningen den 3/11 så ombeds alla föräldrar att stanna kvar några minuter extra efter träningen. Inger-Lise vill då informera kort om säsongen och diskutera ledarfrågan.
Viktiga datum för uppstarten:
• Första träningen: Måndagen den 27 oktober.
• Kort föräldrasamtal: Måndagen den 3 november efter träningen.
Ses på måndag!
Pynta runt sjön | 25 okt, 12:00 |
Café | 25 okt, 14:30 |
Träning | 27 okt, 18:00 |
Träning | 3 nov, 18:00 |
Sammandrag med matchspel i Hyssna | 8 nov, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera