Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Byttorps IF P2018
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Byttorps IF P2018.
P2018
Följ oss för uppdateringar
Hej!
För någon vecka sedan skickade Johanna ut en förfrågan om att alla som ska spela fotboll under 2026 behöver bekräfta detta genom en kommentar. Vi ser att det fortfarande är flera som inte har gjort detta – vänligen gör det så snart som möjligt.
I februari kommer kansliet att börja skicka ut medlemsfakturor, och vi vill även säkerställa att det endast är aktiva spelare som finns registrerade på laget.se.
Inför säsongsstart behöver vi även se till att vi har tränare. Vi ser att vi gärna vill bli 2-3 st tränare till, vänligen meddela oss om Du är intresserad.
Nuvarande ledarstab:
* Johanna Repo (tränare)
* Anna Sabel (tränare)
* Erik Hjert (tränare)
* Sophie Bremholt (tränare)
* Josefine Karlsson (lagledare)
Nedan följer information från föreningen för oss i P2018.
Åtaganden i Byttorps IF
Alla spelare i föreningen betalar medlems- och aktivitetsavgift och förväntas även bidra med 2–3 åtaganden per år. Dessa genomförs gemensamt och är en viktig förutsättning för att föreningen ska kunna hålla nere avgifterna och fortsätta utveckla verksamheten för våra barn och ungdomar.
Vårt lag har följande ansvar under året:
* Påskpromenad (tipspromenad) – vecka 14, fredag 3 april
* Kiosk – vecka 23 (Dagar ej satta ännu)
* Bra Kompis Cup (Ryda) – söndag 31 maj. OBS! Här kommer i princip alla behöva hjälpa till!
* Tipspromenad – vecka 36 (vanligtvis söndag)
* Kiosk – vecka 40 (Dagar ej satta ännu)
Vi ber er att redan nu notera dessa datum och det kommer behövas ett antal föräldrar vid varje åtagande.
Vi kommer därför att påbörja planeringen av bemanningen redan nu. Mer detaljer kring upplägg, tider och ansvar skickas ut i god tid inför varje aktivitet.
Det kommer även vara några tillfällen där vårt lag har match- och domarvärdskap.
Utöver detta kommer det även att tillkomma åtaganden kopplade till Jubileumscupen samt BUA-sammandrag. Datum för dessa är ännu inte fastställda – mer information kommer längre fram.
Är det några frågor hör gärna av er till någon av oss eller kansliet!
Vänliga hälsningar
Ledarna P2018
| Träning | 13 maj, 17:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
| BUA-Sammandrag | 23 maj |
| Träning | 27 maj, 17:30 |
| Träning | 3 jun, 17:30 |
Räkna med Tiam.
RapporteraRapportera
Musab kommer
RapporteraRapportera
Samir muhdin
RapporteraRapportera
Maazin
RapporteraRapportera