Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bodens BK HF F12 - Flickor födda 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bodens BK HF F12 - Flickor födda 13 .
F12 - Flickor födda 13
Följ oss för uppdateringar
Avresa från Boden 31/10 kl 06:38, vi samlas 06:15 på tågstationen. Hemresa söndag 2/11 kl 16:12 och ankommer till Boden 19:23. Egenavgiften för cupen är 850 kr och betalas till Therese senast den 27 oktober.
Vi kommer att ha två lag och alla matcher spelas i Sporthallen. Boendet är ännu inte klart, så jag återkommer med information om det samt vilken mat som kommer att serveras. Frukost äter vi på skolan, medan övriga måltider serveras på Restaurang Thule.
Lagindelning och spelschema kommer senare men speltiderna på fredag är kl. 20:00 och 20:40. Spelschema och reslutat hittar ni här.
Packlista för tjejerna
Matchutrustning:
Shorts
Matchtröja (vit och grön)
Strumpor och skor
Överdragskläder
Vattenflaska
Sovutrustning:
Kudde
Täcke/sovsäck
Luftmadrass/liggunderlag (max 90–95 cm för att alla ska få plats)
Sängkläder
Pyjamas
Hygien och övrigt:
Handduk
Duschsaker och hygienartiklar
Hårborste och hårsnoddar
Extra kläder och tillbehör:
Ombyte (vanliga kläder)
Varm jacka, skor, mössa och vantar
Ryggsäck för transport till och från hallen
Övrigt (valfritt):
Mobil och laddare
Pengar
Mat och snacks:
Pengar till lunch på fredag alternativt att man har med sig mat, samt pengar till midag att äta på tåget hem. Snacks och godis får ätas först när sista matchen på respektive dag är spelad.
Måltider som ingår är:
Middag fredag:
Lunch lördag:
Middag lördag:
Lunch söndag:
Frukost: lördag och söndag
Om ni tror att ert barn behöver mer att äta, måste ni skicka med det eller skicka med pengar så att de kan köpa det de behöver. Tänk på att smycken och örhängen inte är tillåtna under match, så se gärna till att barnen lämnar dessa hemma. Se till att barnen har ordentliga utekläder, eftersom det är snö i Kiruna och vi kommer att gå mellan boendet och hallen.
Vi ser fram emot en roligt helg i Kiruna!
/Tränarna
| F14 matcher mot BBK2012 | 4 jan, 10:00 |
| Träning | 6 jan, 16:00 |
| Träning | 8 jan, 19:00 |
| F14 Sammandrag Boden | 11 jan, 09:00 |
| Träning | 12 jan, 16:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera