Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
Brasilien är fortfarande det mest framgångsrika nationen i VM-samanhang.
Var kommer dom ifrån???
I vm 2006 var det bara 1 lag från Afrika som vidare och det var ghana .
Sydamerika hade 3 lag medan Europa hade hela 9 lag vidare !!!
I semifinalerna spelade
Tyskland-Italien
Portugal-Frankrike
Var kommer dom ifrån ???
b-nation? jag tror Afrikas bästa lag hade spöat Europas bästa lag - dvs Grekland! :-)
Rapportera
Grattis Stefan till vinsten i b-nations turneringen .
Tror barren hade vunnit den med .
Synes ikväll.bye
Grattis Ramsen till segern i Afrikanska cupen!! Länge leve den faraoniska imperium!!
Lite osäker på vem man ska kontakta om man inte kan träna nuförtiden, men jag skriver det här så kanske nån kan meddela det Kommer inte ikväll, då jag ska på kalas!
MVH
Erik J
JORGE!!! Den förlorade kusinen!! haha..läget ?
Visst har jag sprungit ner julskinkan! Har bara den andra kvar plus prinskorvarna, köttbullarna, sillen och ena Aladdin asken..hahaha
Hallå grabbar
RapporteraTack sosa för grattandet. O Kwame my african brother, let em talk man. Egypten krossade Sverige 2-0 visserligen i vänskapsmatch och visst hade inte Sverige med sig Zlatan, men Egypten hade heller inte Mido eller Zidane -) Det finns 2 lag i Europa som spelar rolig och underhållande fotboll, Spanien och Portugal. Och det är de 2 lag som hade kunnat slå afrikanska lag... Over n out//Pharao