Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
Väldigt Bra inställning allihopa idag i DM!
Med drygt 20 spelare odisponibla, lyckades vi endast få ihop 13 man , men alla gjorde en bra kämpa insats och vi lyckades få matchen precis som vi ville. säkert bakåt och med möjligheter att avgöra matchen, Tyvärr räckte det inte riktigt hela vägen, vi förlorade efter förlängning.
Grattis som fan Thomas! Hoppas du fortsätter slänga dig dödsföraktande framför motståndarfötter.
Rapportera
Hej,
Vår son föddes i måndags kl 08:47 - 4070 g och 54 cm.
Baby, mamma och pappa mår bra.
Vi ses snart.
Mvh Thomas
Bra fart på träningen idag och lite spelare tillbaka igen. kör vi vidare på samma spår framöver.
Grattis Thomas till tillökningen, hoppas allt gick bra!
På grund av jävligt ihärdigt halsont, står jag ånyo över dagens träning....
Rapportera
Måste instämma med coach Andy. Vi gjorde verkligen en mycket hedervärd insats mot Håkanstorp. Det stod 1-1 efter full tid och (Govan målskytt för oss) medan HBK dominerat stort under ordinarie speltid så tog vi under förlängningen nästan över spelet och hade bl.a. en jättechans att ta ledningen nästan meddetsamma. Tyvärr var det istället HBK som gjorde 2 st stolpe-in-mål (vilket också det första var!!). Många spelare tyckte kanske det var tur att det inte blev straffar eftersom de ändå kom för sent till MFF-matchen. Referat i morgon.
RapporteraF.ö. tycker jag att Ranties mål idag t.o.m. överträffar Zlatans berömda landskampsmål härförleden även om de är av helt olika typ och givetvis svåra att jämföra.