Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar

Följ

Senior Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
AIF Barrikaden
Fotboll
Senior Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 13 feb 2014 Bengt

    Nu är alla matcher i A-lagsserien inlagda. Våra matcher spelas de dagar som är märkta med brunt (rött?, vinrött?, det där med färger har folk ofta olika uppfattning om) i almanackan. Trycker du på aktuell dag får du fram tid för match, samlingstid m.m. Vill du se alla matcher går du in på Div 6 SV A 2014 under rubriken SERIER/CUPER här till vänster.

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 feb 2014 Bengt

    Jag var aningen osäker men tänkte att jag inte kan ringa och fråga den ena efter den andra om det jag är osäker på men det är ju bara bra om folk rättar mig. Jag upplevde det som att du "flaxade" till med både ben armar men att den tog på benet men så var det alltså inte. Ändrar det i referatet även om de flesta som vill göra det redan läst det.

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 feb 2014 c-g

    till Bengt, det var ingen benparad utan en mycket snygg räddning med handen

    Rapportera

    Rapportera

  • 7 feb 2014 HN

    Fotbollslåtar brukar vara rätt kassa, dock finns det undantag

    http://m.youtube.com/watch?v=5fbcMq2iJ_w

    Rapportera

    Rapportera

  • 7 feb 2014 Maradona

    http://www.youtube.com/watch?v=tkw6SJeV51E

    Rapportera

    Rapportera

  • 7 feb 2014 Luca Toni

    Det finns en fotbollslåt som är större än alla andra. Det är den om mig.
    http://www.youtube.com/watch?v=AXoxHStbAFE

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 feb 2014 Johan Ekberg

    Pazza inter bör vara given i ett sånt sammanhang! Finnes på Spotify under "Pazza Inter - I boys della nord" Spana även in Zanetti och Crespos känsliga stämmor i denna video ----> http://www.youtube.com/watch?v=-s87qYUy6MU

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 feb 2014 Mbouma

    @Musikansvarig : Chant De Ralliement (Oh Cameroon, Cradle of Our Forefathers)

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 feb 2014 Olle

    Fifa låtar som är måsten är ju:
    Jerk it out med Ceasars
    Fatboy slim - Rockfella Skank
    Blur - Song 2

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 feb 2014 Den musikansvariga!

    Om ni känner att ni sitter inne på några goa-låtar så meddela gärna vid nästa träning så lägger vi in dessa på listan. Temat är förstås fotboll..., men relaterade låtar t.ex. Fifa-, fotbollsreklams-låtar är självklart tillåtet. Tack på förhand, ses på imorgon!

    Rapportera

    Rapportera