Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
Vet inte om det är några nummer tänkta på de nya träningskläderna..
Men det finns i alla fall ett dokument på nummer på de gamla ställen. Se Dokument/träningskläder här på sidan.
Även om tabellen ljuger en hel del eftersom många lag spelat en match mindre och turkarna t.o.m. två men visst ser det trevligt ut med en ledning med hela 7 poäng!
RapporteraSjätte raka segern i kväll efter att ha legat under nästan hela matchen som var ganska jämn. Srbija tog ledningen i den 10:e min. Vi kvitterade genom Hkmat i 75:e minefter hörna av Vasilis och avgjorde sen 4 min slut när Majed från en position några meter in på deras planhalva och ganska nära sidlinjen slog på ett ytterst välavvägt skott över den målvakt som spelade väldigt långt ut och som tidigare på det sättet avvärjt en hel del som annars kunnat blivit farligt men nu genom sin position mycket långt ute blev ett slags matchvinnare åt oss. (Ja det är klart att du bör kallas matchvinnare när du gör ett så oerhört vaket och därmed vackert mål Majed men utan målvaktens position finns ju s.a.s. inte möjligheten till ett sådant)l
RapporteraÄr det någon som kör bil till Lindängen vore jag ytterst tacksam om jag kan få göra den personen sällskap! Bor vid KB så jag kan röra mig runt det området för upphämtning ifall någon kör en annan väg.
RapporteraBra jobbat gubbs, Har i nuläget fått in 13 stycken som har meddelat om storlek till träningsställ. Kommer ta med lappen till matchen imorgon och till träningen på Ons så se till att skriva upp/meddela så fort som möjligt så vi kan beställa innan denna månad är slut (Dvs. kmr ni ej då så skriv här på gästboken som några redan har gjort) Tack och bock!
RapporteraKortfattat referat från vår match i fredags och samtliga andra resultat i vår A-lagsserie kommer att läggas in under måndagen.
RapporteraBra jobbat idag och i fredags grabbar! Jag vill ha storlek M om det går bra
Rapportera
Gick in och kikade i det av Martin rekommenderade dokumentet och hittade följande storleksguide för träningskläderna (förutsatt att det blir Stadium-kittet?) Det kanske kan bidra till mindre ångestframkallning när det gäller val av storlek osv.. http://www.stadiumteamsales.se/Microsite.aspx?id=317202&mode=size
Rapportera