Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar

Följ

Senior Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
AIF Barrikaden
Fotboll
Senior Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 21 maj 2014 Johan Ekberg

    Gick in och kikade i det av Martin rekommenderade dokumentet och hittade följande storleksguide för träningskläderna (förutsatt att det blir Stadium-kittet?) Det kanske kan bidra till mindre ångestframkallning när det gäller val av storlek osv.. http://www.stadiumteamsales.se/Microsite.aspx?id=317202&mode=size

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2014 Martin

    Vet inte om det är några nummer tänkta på de nya träningskläderna..

    Men det finns i alla fall ett dokument på nummer på de gamla ställen. Se Dokument/träningskläder här på sidan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 maj 2014 Nicolas Moncada

    Bra Vasilis!!! Grattis grabbar :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 maj 2014 Bengt Månsson

    Även om tabellen ljuger en hel del eftersom många lag spelat en match mindre och turkarna t.o.m. två men visst ser det trevligt ut med en ledning med hela 7 poäng!

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 maj 2014 Bengt Månsson

    Sjätte raka segern i kväll efter att ha legat under nästan hela matchen som var ganska jämn. Srbija tog ledningen i den 10:e min. Vi kvitterade genom Hkmat i 75:e minefter hörna av Vasilis och avgjorde sen 4 min slut när Majed från en position några meter in på deras planhalva och ganska nära sidlinjen slog på ett ytterst välavvägt skott över den målvakt som spelade väldigt långt ut och som tidigare på det sättet avvärjt en hel del som annars kunnat blivit farligt men nu genom sin position mycket långt ute blev ett slags matchvinnare åt oss. (Ja det är klart att du bör kallas matchvinnare när du gör ett så oerhört vaket och därmed vackert mål Majed men utan målvaktens position finns ju s.a.s. inte möjligheten till ett sådant)l

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 maj 2014 Joel

    Är det någon som kör bil till Lindängen vore jag ytterst tacksam om jag kan få göra den personen sällskap! Bor vid KB så jag kan röra mig runt det området för upphämtning ifall någon kör en annan väg.

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 maj 2014 Pasquale

    Jag önskar str M.
    //

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 maj 2014 Alex "Gullan" Eriksson

    Bra jobbat gubbs, Har i nuläget fått in 13 stycken som har meddelat om storlek till träningsställ. Kommer ta med lappen till matchen imorgon och till träningen på Ons så se till att skriva upp/meddela så fort som möjligt så vi kan beställa innan denna månad är slut (Dvs. kmr ni ej då så skriv här på gästboken som några redan har gjort) Tack och bock!

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 maj 2014 Bengt M

    Kortfattat referat från vår match i fredags och samtliga andra resultat i vår A-lagsserie kommer att läggas in under måndagen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 maj 2014 Alfons

    Bra jobbat idag och i fredags grabbar! Jag vill ha storlek M om det går bra

    Rapportera

    Rapportera