Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
  • 2Tor
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 3Fre
  • 4Lör
    • Heldag

      Rallarbollen P-05

  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Roslagsbro IF F06 lag 1 (borta) F-06


      20:30
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:00
  • 10Fre
    • Heldag

      Sundsvall Fair Play Trophy P-05

  • 11Lör
    • Heldag

      Sundsvall Fair Play Trophy P-05

    • Heldag

      Rallarbollen i Gävle med F 07 F-06

    • Heldag

      EP-cupen 2018 P-07

    • 08:00

      Alsike IF F07 (hemma) F-07


      19:00
    • 10:00

      SK Wigör 1 (borta) F-08


      11:00
    • 11:45

      Vaksala SK Gul (hemma) P-08


      13:45
    • 11:45

      Alsike IF P08 gul - Vaksala SK gul P-08 Föreningsdomare 7-manna


      12:45
    • 13:30

      Vaksala SK (hemma) F-05


      15:00
    • 17:00

      IK Sirius FK P02 (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      19:00
  • 12Sön
    • Heldag

      Sundsvall Fair Play Trophy P-05

    • 10:00

      SK Wigör P08 (borta) P-08


      11:15
    • 11:30

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-06


      13:30
    • 18:00

      Ärentuna SK P16-17 (hemma) Framtidslaget Pojkar (U17)


      20:00
    • 18:00

      Örsundsbro IF (borta) F-08


      19:00
  • 13Mån
    v.33
  • 14Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Vaksala SK Svart (hemma) F-07


      20:45
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:00
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 10:00

      BKV Norrtälje P06 (borta) P-06


      12:00
    • 11:00

      Upsala IF Vit (hemma) P-05


      13:00
    • 11:00

      IK Sirius FK P08E (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      BKV Norrtälje P06 Blå (borta) P-06


      13:30
    • 11:45

      Almunge/Funbo IF F06 (hemma) F-06


      13:45
    • 13:00

      FC Arlanda P08 Grön (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      15:30
    • 16:30

      Danmark (borta) P-07


      18:30
  • 19Sön
    • 09:00

      Danmark (Vit) (borta) P-09


      15:00
    • 09:45

      SAIF-cupen P-08


      15:45
    • 10:00

      Enköpings SK UK F12 Grön (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK Vit (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje (borta) F-08


      11:00
    • 11:00

      Håbo FF Svart 07 (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Åsunda IF P05 (hemma) P-05


      14:00
    • 16:00

      Träningsmatch Storvreta F-05


      18:00
    • 16:00

      Fanna BK (hemma) P-03


      18:00
    • 16:00

      Norrtälje (borta) P-07


      18:00
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Lagga Långhundra (hemma) P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:00
    • 18:45

      Håbo FF P05 (borta) P-05


      20:45
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 11:30

      Hagby IK (hemma) F-08


      13:00
    • 12:00

      Unik FK p03 (borta) P-03


      14:00
    • 13:15

      IK Nordia (borta) P-05


      15:15
    • 13:15

      Riala GoIF (hemma) F-08


      14:45
    • 13:30

      Sigtuna IF FK F07 (hemma) F-07


      15:30
    • 14:00

      Håbo FF Röd 06 (borta) F-06


      16:00
    • 15:15

      SK Iron (hemma) F-05


      16:45
  • 26Sön
    • 10:00

      Alsike IF P08 Svart - Håbo FF P08Sv Föreningsdomare 7-manna


      11:10
    • 10:00

      Håbo FF P08 18Sv (hemma) P-08


      12:00
    • 11:45

      Upsala IF 1 (hemma) P-08


      13:45
    • 11:45

      Fanna (borta) P-07


      13:45
    • 11:45

      Alsike IF P-08 gul - Upsala IF P08 Föreningsdomare 7-manna


      13:00
    • 11:45

      Gamla Upsala SK P06 gul (hemma) P-06


      13:45
    • 12:30

      SK Wigör (hemma) F-09/10


      14:00
    • 13:00

      Brottby SK 1 (borta) F-06


      15:00
    • 13:00

      7-manna mot Wigör P-09


      14:00
    • 13:30

      Hagby IK P06 (borta) P-06


      15:30
    • 13:30

      Danmarks IF P05/06 (hemma) P-05


      15:30
    • 17:00

      Heby/Morgongåva (borta) P-03


      19:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Fanna BK P05 Vit (hemma) P-05


      20:45
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-08


      18:30