Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
  • 2Tor
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 3Fre
  • 4Lör
    • Heldag

      Rallarbollen P-05

  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Roslagsbro IF F06 lag 1 (borta) F-06


      20:30
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 10Fre
    • Heldag

      Sundsvall Fair Play Trophy P-05

  • 11Lör
    • Heldag

      Sundsvall Fair Play Trophy P-05

    • Heldag

      Rallarbollen i Gävle med F 07 F-06

    • Heldag

      EP-cupen 2018 P-07

    • 08:00

      Alsike IF F07 (hemma) F-07


      19:00
    • 10:00

      SK Wigör 1 (borta) F-08


      11:00
    • 11:45

      Vaksala SK Gul (hemma) P-08


      13:45
    • 11:45

      Alsike IF P08 gul - Vaksala SK gul P-08 Föreningsdomare 7-manna


      12:45
    • 13:30

      Vaksala SK (hemma) F-05


      15:00
    • 17:00

      IK Sirius FK P02 (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      19:00
  • 12Sön
    • Heldag

      Sundsvall Fair Play Trophy P-05

    • 10:00

      SK Wigör P08 (borta) P-08


      11:15
    • 11:30

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-06


      13:30
    • 18:00

      Ärentuna SK P16-17 (hemma) Framtidslaget Pojkar (U17)


      20:00
    • 18:00

      Örsundsbro IF (borta) F-08


      19:00
  • 13Mån
    v.33
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 18:45

      Vaksala SK Svart (hemma) F-07


      20:45
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 10:00

      BKV Norrtälje P06 (borta) P-06


      12:00
    • 11:00

      Upsala IF Vit (hemma) P-05


      13:00
    • 11:00

      IK Sirius FK P08E (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      BKV Norrtälje P06 Blå (borta) P-06


      13:30
    • 11:45

      Almunge/Funbo IF F06 (hemma) F-06


      13:45
    • 13:00

      FC Arlanda P08 Grön (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      15:30
    • 16:30

      Danmark (borta) P-07


      18:30
  • 19Sön
    • 09:00

      Danmark (Vit) (borta) P-09


      15:00
    • 09:45

      SAIF-cupen P-08


      15:45
    • 10:00

      Enköpings SK UK F12 Grön (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK Vit (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje (borta) F-08


      11:00
    • 10:30

      SAIF Cupen P-08


      16:15
    • 11:00

      Håbo FF Svart 07 (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Åsunda IF P05 (hemma) P-05


      14:00
    • 16:00

      Träningsmatch Storvreta F-05


      18:00
    • 16:00

      Fanna BK (hemma) P-03


      18:00
    • 16:00

      Norrtälje (borta) P-07


      18:00
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Lagga Långhundra (hemma) P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      IK Sirius FK P05 (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      FC Arlanda P06 Grön (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Enköping (hemma) P-07


      20:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
    • 19:30

      Träning F-06


      21:00
    • 20:15

      Vaksala SK Gul (hemma) Framtidslaget Pojkar (U17)


      22:15
    • 21:00

      Träning Ledarfotboll


      22:00
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 18:45

      Håbo FF P05 (borta) P-05


      20:45
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 11:30

      Hagby IK (hemma) F-08


      13:00
    • 12:00

      Unik FK p03 (borta) P-03


      14:00
    • 13:15

      IK Nordia (borta) P-05


      15:15
    • 13:15

      Riala GoIF (hemma) F-08


      14:45
    • 13:30

      Sigtuna IF FK F07 (hemma) F-07


      15:30
    • 14:00

      Håbo FF Röd 06 (borta) F-06


      16:00
    • 15:15

      SK Iron (hemma) F-05


      16:45
  • 26Sön
    • 10:00

      Håbo FF P08 18Sv (hemma) P-08


      12:00
    • 11:45

      Upsala IF 1 (hemma) P-08


      13:45
    • 11:45

      Fanna (borta) P-07


      13:45
    • 11:45

      Gamla Upsala SK P06 gul (hemma) P-06


      13:45
    • 12:30

      SK Wigör (hemma) F-09/10


      14:00
    • 13:00

      Brottby SK 1 (borta) F-06


      15:00
    • 13:00

      Håbo FF U16/17 (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      15:00
    • 13:30

      Hagby IK P06 (borta) P-06


      15:30
    • 13:30

      Danmarks IF P05/06 (hemma) P-05


      15:30
    • 17:00

      Heby/Morgongåva (borta) P-03


      19:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Fanna BK P05 Vit (hemma) P-05


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre