Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 10:00

      Unik FK Blå (borta) P-08


      12:00
    • 11:45

      IK Sirius FK P06 Blå (hemma) P-06


      13:45
    • 11:45

      Sigtuna IF FK F06 (hemma) F-06


      13:45
    • 13:30

      Riala GoIF F06 (hemma) F-06


      15:30
    • 13:30

      Järlåsa (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Håbo FF (borta) F-05


      15:30
    • 14:45

      Rosersberg IK Blå (borta) F-08


      15:45
    • 15:15

      Alsike IF P05 - Sigtuna IF Fotboll P05 Föreningsdomare 7-manna


      16:30
    • 15:15

      Sigtuna IF FK P13 (hemma) P-05


      17:15
  • 3Sön
    • 09:30

      Poolspel P10 (arr UIF) P-10


      14:30
    • 10:00

      Knivsta IK (hemma) F-09/10


      15:00
    • 10:00

      Knivsta (1) (borta) P-09


      15:00
    • 11:30

      IK Nordia/Örsundsbro (borta) P-03


      13:30
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P08 (borta) P-08


      13:15
    • 14:00

      Sirius (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      Jomala IK P05 (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Roslagsbro IF (borta) F-08


      16:00
    • 16:00

      Sunnersta AIF P06 Svart (borta) P-06


      18:00
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      SK Wigör F06/07 (borta) F-06


      20:30
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 6Ons
    • 10:00

      Gamla Upsala SK (hemma) P-03


      12:00
    • 10:00

      Knarrbacken (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Rimbo IF F06 (borta) F-06


      13:00

    • 14:00
    • 14:15

      Knivsta IK Vit (borta) P-06


      16:15
    • 14:30

      Rosersbergs IK F06/07 BLÅ (hemma) F-06


      16:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Upsala IF (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 21:00

      Träning Ledarfotboll


      22:00
  • 7Tor
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Bälinge IF P05 (hemma) P-05


      21:00
  • 8Fre
    • Heldag

      UNT Cupen P-10

    • 09:00

      UNT-Cupen F-09/10


      00:00
    • 16:00

      UNT cupen F-06


      00:00
    • 16:00

      Wattholma IF P08-1 (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      IK Sirius FK P08-1 (hemma) P-08


      17:00
    • 18:00

      Sigtuna IF Fotboll (hemma) P-05


      19:30
    • 18:00

      Alsike IF P05 - Sigtuna IF Fotboll P05 Föreningsdomare 7-manna


      19:30
    • 18:30

      Sunnersta AIF P08-1 (borta) P-08


      19:30
    • 18:30

      Sunnersta AIF P08-2 (hemma) P-08


      19:30
    • 20:00

      UNT Cupen 2018 F-05


      00:00
  • 9Lör
    • Heldag

      UNT Cupen P-10

    • Heldag

      UNT-Cupen F-09/10

    • Heldag

      UNT cupen F-06

    • Heldag

      UNT Cupen 2018 F-05

    • 08:00

      Unt dag 2 P-10


      15:00
    • 08:40

      Danmarks IF (hemma) F-09/10


      09:40
    • 08:40

      Sunnersta AIF (borta) F-09/10


      09:40
    • 08:50

      Storvreta IK P08 - Svart (borta) P-08


      09:50
    • 09:40

      Bele Barkarby IF P08-1 (hemma) P-08


      10:40
    • 11:20

      FC Arlanda P08-1/Grön (hemma) P-08


      12:20
    • 11:30

      SK Wigör 2 (hemma) F-08


      13:00
    • 12:10

      Vaksala SK P08 svart-2 (borta) P-08


      13:10
    • 13:00

      UNT-cupen F-07


      19:00
    • 13:15

      Rö IK (hemma) F-08


      14:45
    • 13:50

      Storvreta IK P08 - Vit (hemma) P-08


      14:50
    • 13:50

      Danmarks IF P08- Röd (hemma) P-08


      14:50
    • 14:00

      UNT cupen P-06


      00:00
    • 16:40

      Storvreta IK (borta) F-09/10


      17:40
  • 10Sön
    • Heldag

      UNT Cupen P-10

    • 00:00

      UNT-Cupen F-09/10


      19:00
    • 00:00

      UNT cupen F-06


      15:00
    • 00:00

      UNT Cupen 2018 F-05


      21:00
    • 00:00

      UNT cupen P-06


      18:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK P08/09 (hemma) P-08


      11:10
    • 10:00

      Alsike IF P-08 svart - Rosersberg IK P-08 Föreningsdomare 7-manna


      11:15
    • 10:30

      UNT-cupen dag 2 F-07


      14:00
    • 11:45

      Morgongåva (hemma) P-07


      13:15
    • 12:40

      Sunnersta AIF (borta) F-09/10


      13:40
    • 13:30

      Märsta (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Sigtuna IF Fotboll (borta) P-03


      16:00
  • 11Mån
    v.24
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning med F07 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 18:45

      Danmarks IF F07 Vit (hemma) F-07


      20:45
    • 19:15

      Örsundsbro IF P05 (hemma) P-05


      21:15
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      18:45
    • 18:00

      Rimbo (borta) P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning med F05 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Beställning overall P-03


      19:10
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 15Fre
    • 17:00

      Tjejkampen 2018 F-06


      19:00
    • 17:00

      Tjejkampen F-05


      19:30
    • 17:00

      Träning F-07


      20:00
  • 16Lör
    • 08:00

      Alsike IF F08 Svart (hemma) F-08


      18:00
    • 08:00

      Pilsbo cupen (hemma) P-09


      19:00
    • 10:00

      Pilsbo cupen P-10


      16:00
    • 11:00

      IK Fyris F06/07 (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Sunnersta (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Åsunda IF P05 (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Sunnersta AIF P06 Vit (borta) P-06


      14:00
    • 12:00

      Sunnersta AIF Grön (borta) P-08


      14:00
    • 13:00

      Roslagsbro IF F06 lag 2 (borta) F-06


      15:00
    • 15:00

      Gamla Uppsala SK (borta) F-05


      17:00
  • 17Sön
    • 08:00

      Alsike IF F08 Svart (hemma) F-08


      18:00
    • 08:00

      Pilsbo cupen P-10


      16:00
    • 08:00

      Pilsbo cupen (hemma) P-09


      19:00
    • 10:00

      Knivsta IK (hemma) F-09/10


      16:00
    • 10:30

      Unik FK P05 svart (borta) P-05


      12:30
    • 15:00

      Upsala IF 1 (borta) P-06


      17:00
    • 15:00

      Vaksala SK Svart/Gul (borta) F-06


      17:00
    • 16:00

      Bälinge IF (hemma) F-05


      19:30
    • 17:00

      Alsike IF P-08 gul - IK Sirius FK P-08 E Föreningsdomare 7-manna


      18:00
    • 17:00

      IK Sirius FK P08E (hemma) P-08


      19:00
  • 18Mån
    v.25
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning med F07 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      18:45
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning med F05 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 17:00

      Upsala IF (hemma) P-03


      19:00
    • 19:00

      Alsike IF P-08 gul - Danmarks IF P08 svart Föreningsdomare 7-manna


      20:00
    • 19:00

      Danmarks IF P08 Svart (hemma) P-08


      21:00
  • 25Mån
    v.26
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Films SK (hemma) F-05


      20:30
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Lagga Långhundra BK (borta) P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning med F07 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 20:15

      Hagby IK (hemma) P-03


      22:00
  • 27Ons
    • 16:00

      BINDANDE anmälan till DaleCarlia cup (28 juni-1 juli 2018) F-06


      17:00
    • 18:00

      Dalecarlia Cup P-03


      00:00
    • 18:00

      Dalecarlia cup F-07


      00:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning F-06


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
    • 21:00

      Träning Ledarfotboll


      22:00
  • 28Tor
    • Heldag

      Dalecarlia Cup P-03

    • Heldag

      Dalecarlia cup F-07

    • Heldag

      Dalecarlia Cup P-05

    • Heldag

      Dalecarlia Cup 2018 F-05

    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Sommaravslutning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Dalecarlia cup P-06


      00:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 29Fre
    • Heldag

      Dalecarlia Cup P-03

    • Heldag

      Dalecarlia cup F-07

    • Heldag

      Dalecarlia Cup P-05

    • Heldag

      Dalecarlia Cup 2018 F-05

    • Heldag

      Dalecarlia cup P-06

  • 30Lör
    • Heldag

      Dalecarlia Cup P-03

    • Heldag

      Dalecarlia cup F-07

    • Heldag

      Dalecarlia Cup P-05

    • Heldag

      Dalecarlia Cup 2018 F-05

    • Heldag

      Dalecarlia cup P-06

    • 11:00

      Knivsta IK 2 (borta) P-08


      13:00