Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK P-2018
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Adolfsbergs IK P-2018.
P-2018
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Till dagens träning är vi kort om tränare och behöver hjälp från en eller flera föräldrar.
Tack på förhand!
Träningen börjar kl. 11 i Brunnsskolans idrottshall, välkomna!
Hälsningar
Anders Fhager
Tränare AIK P2018
Hej alla fotbollssugna!
På lördag klockan 11 börjar inomhussäsongen. Se till att vara ombytta och klara senast fem minuter innan träningens start. Alla barn ska ha skor för inomhusbruk.
Under träningen så kommer inte föräldrar kunna vara med och titta på. Man får antingen sitta och vänta i omklädningsrum eller ta sig en promenad.
Se till att ni föräldrar uppdaterar er information i laget.se med telefonnummer så vi ledare kan kontakta er om det skulle behövas.
Vi ses på lördag⚽
Med vänlig hälsning,
Tränarna genom David Karlsson
Det är klockan 11. Kolla kallelsen och anmäl gärna om ni kommer.
Med vänlig hälsning,
David
Hej Jakob. Det ska vara åtgärdat nu. Din Mail är inlagd.
Med vänlig hälsning,
David Karlsson
Hej, Kan ni bjuda in mig igen till laget. Det har blivit något strul med laget.se Jag är pappa till August Axelsson Westberg med personnummer 20190818-3419 och min mejladress är jakob.westberg1984@gmail.com
Rapportera
Hej,
RapporteraVi måste tyvärr meddela att träningen den 14 december ställs in på grund av brist på tränare, vilket innebär att vi avslutar säsongen nu. Vi vill uttrycka vår tacksamhet till alla aktiva och föräldrar för ert engagemang och deltagande under året.
Planen är att återuppta träningarna inomhus den 11 januari. Vi kommer även nästa år att hålla träningarna i Brunnsskolans idrottshall. Notera att vi eventuellt kan få en ny träningstid, och vi kommer att informera er om detta så snart som möjligt.
Vi vill önska er alla en riktigt god jul och ett gott nytt år! Vi ser fram emot att ses igen med ny energi nästa år.
Bästa hälsningar,
Anders Fhager
Tränare AIK P2018