Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Älvängens IK Dam 7 mot 7
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Älvängens IK Dam 7 mot 7.
Dam 7 mot 7
Följ oss för uppdateringar
Hej! Hörde att matchen blev till en vinst! Grattis tjejer, grymt jobbat. Jag kommer inte på träningen idag, och kan inte heller vara med på matchen imorgon. Är fort väldigt förkyld och vill inte få feber igen till min student som är på torsdag. Men kommer och tränar så fort jag blivit frisk! så lycka till på matchen imon.
Rapportera
Är fortfarande förkyld och har ont i halsen så jag tränar inte idag
Rapportera
Föräldramöte var dag just nu! Kl 18 gäller för mig med , kommer till träningen om det inte blir för utdraget!
Rapportera
Vet inte om jag hinner till träningen idag. Föräldramöte kl 18 så det beror på hur länge det håller på. Ses imorgon annars
Rapportera
Härligt jobbat tjejer!
Vilket målkalas! Gött Anna!
Synd att man inte fick beskåda detta! :)
Just hemkommen från träningslägret i Rom! Kan väl säga att många metrar blivit avverkade...
Men vilken stad! Rekommenderas!
Men vi ses väl på träningen! Kanske du med Anna!
Tre goa och välförtjänta poäng för lirarnas lag mot IK Zenith (1-2). Idag var vi alla lirare!!Bra kämpat och väl spelat ser fram emot nästa match, torsdag hemma mot Ramberget SK.
Rapportera
Jag kommer till Älvevi i morgon och jag kan köra!
RapporteraOch Steffi!! Match är väl viktigare än studenten????
:)