Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 14:00

      Apollon Solna FK (hemma) P-11


      16:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
  • 2Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Spånga IS FK 4 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Nockebyhovs IF (hemma) P-10


      20:00
  • 4Lör
    • 08:20

      AIK 6 (hemma) P-07


      10:30
    • 10:15

      IFK Lidingö FK 4 vit (hemma) F-07


      11:15
    • 12:00

      Karlbergs BK grön 2 (borta) P-11


      14:00
    • 12:00

      Ursvik IK Blå3 (borta) P-10


      14:00
    • 12:45

      AIK FF 2 (hemma) F-07


      13:45
    • 15:00

      Ängby IF Blå (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      IFK Stocksund (hemma) Seniorlag Damer


      17:00
    • 16:00

      Picknick och AIKs damer på Friends F-07


      20:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Spånga IS FK 3 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Ursvik IK Svart 2 (borta) P-09


      13:00
    • 11:15

      AIK FF 6 (hemma) P-08


      13:15
    • 12:45

      Ekerö IK 1:Gul (borta) P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:00

      Sundbybergs IK Grön (borta) P-04


      21:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Sundbybergs IK Svart (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      IFK Viksjö 5 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Sollentuna FK 1 (borta) F-07


      11:00
    • 10:15

      Ängby IF Grön 2 (borta) P-09


      12:15
    • 16:15

      Hässelby SK FF 6 (borta) P-08


      18:15
  • 12Sön
    • 08:20

      Ekerö gul (borta) P-07


      10:30
    • 09:00

      IFK Viksjö 3 (borta) F-07


      10:00
    • 10:00

      Spontanturnering P-06/07


      16:00
    • 11:15

      Apollon Solna FK 2 (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 11 (borta) P-10


      14:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna 13 (hemma) P-10


      15:00
    • 15:00

      IFK Lidingö FK 7 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:00

      Boo FF 6 (hemma) P-04


      18:00
    • 17:00

      Internträningsmatch P-08


      18:30
    • 18:00

      IFK Lidingö FK 8 blå (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Sundbybergs IK (borta) Seniorlag Damer


      19:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
      Råsunda IP
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 17Fre
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Vasalunds IF Solna 2 (borta) P-10


      20:00
  • 18Lör
    • 08:20

      Sollentuna 8 (hemma) P-07


      10:30
    • 11:30

      Spånga IS FK 1 (hemma) F-07


      12:30
    • 12:45

      IFK Viksjö 2 (hemma) F-07


      13:45
    • 13:00

      Karlbergs BK grön 1 (borta) P-11


      15:00
    • 15:00

      Sollentuna FK 21 (hemma) P-08


      17:00
    • 17:00

      IF Brommapojkarna 5 (borta) P-11


      19:00
  • 19Sön
    • 10:00

      Bollstanäs SK 2 Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 11:15

      Norrtulls SK vit 2 (hemma) P-08


      13:15
    • 11:15

      Sundbybergs IK Gul (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Vasalunds IF Solna 3 (hemma) P-10


      14:00
    • 14:30

      Stocksunds IF FCD (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      IFK Lidingö FK 3 (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 19:30

      Reymersholms IK (borta) Seniorlag Damer


      20:30
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 23Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:20

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Fotografering P-05


      19:30
    • 19:00

      Lagfotografering P-04


      20:00
  • 24Fre
    • 17:15

      IF Brommapojkarna 22 (hemma) P-09


      19:15
    • 18:00

      AIK FF 9 (borta) P-10


      20:00
    • 18:45

      FK Bromma Svart (borta) F-07


      19:45
  • 25Lör
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 6 (borta) P-09


      11:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
  • 26Sön
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 14 (hemma) P-11


      11:00
    • 10:50

      Djurgården IF 8 (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      AIK FF 10 (hemma) P-10


      13:00
    • 12:30

      Sollentuna FK 8 (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Ängby IF 2 (hemma) P-04


      15:00
    • 14:30

      match mot Apollo P-12


      16:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna 12 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:15

      Gröndals IK 2 (borta) P-05


      17:15
    • 18:00

      Erikslunds KF (hemma) Seniorlag Damer


      19:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Styrelsemöte Råsunda IS


      19:59
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träningsmatch: Ursvik F-08 - Råsunda IS F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30