Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
  • 2Lör
    • 09:00

      Bankeryds SK 1 (hemma) F-07


      11:00
    • 09:30

      Husqvarna FF blå (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F-10


      12:00
    • 11:00

      Match mot Eksjö P-09


      19:00
    • 11:30

      Waggeryds IK (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      Seriematch mot Hallby P-09


      13:15
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF Röd (borta) P-10


      15:30
    • 14:30

      Träningsmatch mot NGIS, Mariebovallen Plan 1 P-11


      17:00
    • 14:50

      Domare poolspel P-07


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot NGIS, Mariebovallen Plan 2 P-11


      16:30
    • 17:00

      P09 svart-HFF P-09


      19:30
  • 3Sön
    • 11:00

      Barnarps IF (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      Hovslätts IK (borta) P-08


      14:00
    • 13:30

      Norrahammars IK Vit (hemma) P-10


      15:00
    • 15:00

      Habo IF (borta) P-08


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Tenhults IF (hemma) F-10


      18:00
    • 16:00

      IF Haga (hemma) F08/09


      18:00
    • 16:00

      IF Hallby FK 2 (borta) F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning F-11/F12


      17:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      IK Vista (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Ekhagens IF röd (borta) P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
  • 4Mån
    v.19
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:25

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Ekhagens IF (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Match mot Tranås FF P-09


      19:15
    • 18:30

      IK Tord (borta) P-07


      20:30
  • 9Lör
    • 00:00

      Forserums IF (hemma) F-07


      02:00
    • 09:30

      IF Hallby FK röd (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      IK Vista (borta) P-08


      12:00
    • 11:30

      Gränna AIS (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      IK Tord (hemma) P-08


      14:00
    • 13:30

      Nässjö FF 1 (borta) F-07


      15:30
    • 13:30

      Gränna AIS (hemma) F-07


      15:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF Vit (borta) P-10


      15:30
    • 14:50

      Domare poolspel P-07


      17:00
    • 15:00

      Träning A-lag Damer


      17:00
    • 15:15

      Träningsmatch mot Haga på Mariebovallen Plan 2 P-11


      17:00
    • 15:15

      Träningsmatch mot Haga på Mariebovallen Plan 1 P-11


      17:00
  • 10Sön
    • 11:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F-10


      13:00
    • 12:00

      Match mot HFF P-09


      13:15
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Seriematch mot haga borta P-09


      17:00
    • 16:00

      Tenhults IF Svart (hemma) P-10


      17:30
    • 16:00

      IF Haga (hemma) F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-11/F12


      17:30
    • 16:30

      Hovslätts IK (borta) F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Ölmstad/Vista (borta) F08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
  • 11Mån
    v.20
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:25

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:30

      Norrahammars GIS blå (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Habo IF Röd (hemma) P-10


      11:00
    • 10:00

      Habo IF blå (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF 1 (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Egnahems BK svart (borta) P-09


      11:30
    • 10:00

      Waggeryds IK (hemma) F-07


      12:00
    • 13:30

      Nässjö FF 2 (borta) F-07


      15:30
    • 15:00

      Träning P-11


      16:30
  • 17Sön
    • 09:30

      Vänskapsmatch F-11/F12


      11:00
    • 09:30

      Intern match F-11/F12


      11:00
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (borta) F08/09


      12:00
    • 11:00

      MIK Vit-Mullsjö IF P-09


      12:15
    • 14:00

      Match HFF (Borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      IF Hallby FK Vit (borta) P-10


      15:30
    • 15:00

      Hovslätts IK (borta) F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      IF Hallby FK blå (hemma) F-10


      18:00
    • 16:00

      Ekhagens IF (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Extramatch P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
  • 18Mån
    v.21
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 18:00

      Match P-09


      19:15
  • 23Lör
    • 00:00

      Assyriska IK (borta) P-07


      02:00
    • 09:30

      IF Hallby FK vit (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      MIK Vit-HFF P-09


      10:45
    • 10:00

      Nässjö FF Röd (borta) P-10


      12:30
      Skogsvallen, Nässjö
      Serie: P10 NV Röd
      Samlingsinfo: MIK, parkeringen
      Samlingstid: 08:15
      Anteckning: Kallelse till match. Inför match gäller följande;
      - Omklädningsrum kommer ej vara tillgängligt.
      - Spelarna kommer ombytta och klara (svarta strumpor och shorts), matchtröja tillhandahålls på plats.
      - Matchen spelas i 3*20 minuter.
      - Vi åker minibuss till Nässjö - medtag sittkudde.
      - Vi räknar med att vara åter på MIK kl.12.45.

      Övriga frågor besvaras av kallade ledare.
    • 11:30

      Bankeryds SK 1 (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      IK Vista (hemma) P-09


      13:30
    • 15:00

      Träning P-11


      16:30
  • 24Sön
    • 00:00

      Holsby SK (hemma) F-07


      02:00
    • 00:00

      Råslätt SK (borta) F-06


      02:00
    • 10:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Ekhagens IF (hemma) F-10


      12:30
    • 14:30

      Tenhults IF vit (borta) F08/09


      16:30
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Tabergs SK (borta) F-07


      18:00
    • 16:00

      MIK - Egnahem P-10


      18:00
    • 16:00

      Ekhagens IF (hemma) F08/09


      18:00
    • 16:00

      träningsmatch borta mot Mullsjö Juniorlag Damer


      17:30
    • 16:30

      Träning F-11/F12


      17:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Match P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 25Mån
    v.22
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:25

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P-12


      17:30
    • 16:45

      Match P-09


      20:00
    • 18:00

      P09 Lag Svart- IFK Värnamo P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Ekhagens IF (hemma) F-07


      20:00
  • 30Lör
    • 09:30

      Tabergs SK gul (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      Hovslätts IK Röd (hemma) P-10


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch HFF P-11


      14:00
    • 11:00

      Hvetlanda GIF-MIK Vit P-09


      12:15
    • 11:30

      Bankeryds SK 2 (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      Gripenbergs BK (hemma) F08/09


      14:00
    • 12:00

      Tabergs SK röd (hemma) P-08


      14:00
    • 13:15

      Match mot Hallby F-10


      15:15
    • 16:00

      DM match Juniorlag Damer


      18:00
  • 31Sön
    • 08:50

      Match mot Vetlanda F-10


      14:00
    • 11:30

      Habo IF vit (borta) F08/09


      13:30
    • 13:00

      Domare P12 poolspel P-07


      17:00
    • 13:00

      Poolspel mot Bankeryd P-12


      17:00
    • 16:00

      Tranås FF röd (hemma) P-08


      18:00
    • 16:30

      Habo IF Vit (borta) P-10


      18:00
    • 17:00

      Bankeryds SK (hemma) F-06


      19:00
    • 17:00

      Husqvarna FF B (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Vetlanda FF (borta) F-07


      19:00
    • 17:00

      Gislaveds IS 1 (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30