Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • Heldag

      Ö-bollen P-09

    • Heldag

      Betalning Ö-bollen P-09

    • Heldag

      Betalning Ö-bollen P-09

    • Heldag

      Betalning Ö-bollen P-09

    • Heldag

      Betalning Ö-bollen P-09

    • Heldag

      Betalning Ö-Bollen P-09

    • 09:30

      Egnahems BK svart (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Lekeryd-Svarttorps SK (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-08


      12:00
    • 12:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-07


      14:00
    • 14:00

      Sjömarkens IF (borta) A-lag Damer


      16:00
  • 2Sön
    • 00:00

      Ö-bollen P-09


      14:00
    • 00:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      19:00
    • 00:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      14:00
    • 00:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      14:00
    • 00:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      14:00
    • 00:00

      Betalning Ö-Bollen P-09


      19:00
    • 10:00

      Husqvarna FF vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IF Hallby FK vit (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Barnarps IF vinröd (borta) F08/09


      13:00
    • 15:30

      Poolspel mot Hallby P-12


      17:00
    • 16:30

      IF Haga gul (hemma) P-07


      18:30
    • 17:00

      Skillingaryds IS (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Egnahems BK (hemma) F-05


      20:00
    • 18:30

      Bankeryds SK (borta) A-lag Damer


      20:30
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Poolspel - Ekhagen P-10


      19:00
    • 18:00

      Domare Poolspel F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Jönköpings Södra IF vit (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Vetlanda FF/Bäckseda IF 1 (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Tranås FF (borta) A-lag Damer


      21:00
    • 19:00

      Holsby SK (9-m) (borta) Juniorlag Damer


      21:00
  • 6Tor
    • Heldag

      MIK-dagen F-11/F12

    • 09:00

      MIK-dagen F-10


      14:00
    • 09:00

      Domare poolspel F-07


      11:30
    • 09:00

      Poolspel P11 P-11


      12:30
    • 10:00

      Mariebodagen P-07


      14:00
    • 11:00

      Habo IF (borta) F-07


      12:00
    • 12:00

      Hovslätts IK (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Tord FC (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 12:30

      Bankeryds SK 1 (hemma) F-05


      14:30
    • 16:00

      IF Hallby FK (hemma) A-lag Damer


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Bottnaryds IF (hemma) F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
  • 7Fre
    • 18:00

      Serispel mot Taberg (borta) P-09


      19:15
  • 8Lör
    • 08:00

      Eko cup F-10


      13:00
    • 09:30

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Seriespel borta mot HFF P-09


      11:15
    • 10:00

      Träning A-lag Damer


      11:30
    • 10:45

      IK Tord (borta) P-08


      12:45
    • 12:00

      IF Hallby FK (borta) F-07


      13:00
    • 14:00

      Ekocup F-11/F12


      18:00
  • 9Sön
    • 15:00

      Valinge-Derome DFF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:30

      Seriespel mot Ekhagen (hemma) P-09


      17:45
    • 16:30

      Seriematch mot Ekhagen (hemma) P-09


      18:00
    • 16:30

      Seriespel mot IK Vista(hemma) P-09


      17:45
    • 16:30

      Ölmstads IS (hemma) P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 17:30

      Info för ledarna till fotbollsskolan F-06


      20:00
    • 18:00

      IF Haga (hemma) F08/09


      20:00
    • 19:00

      Planering fotbollsskola F/P07-12 Ungdomsledare


      20:00
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Fotbolls-VM, Sverige vs Chile F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
      Mariebovallen - Plan 2
    • 17:00

      Seriematch mot Ölmstad (borta) P-09


      20:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      IF Hallby FK (borta) P-07


      19:15
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Seriespel mot Ölmstads(borta) P-09


      19:40
    • 19:00

      Tenhults IF vit (hemma) P-08


      21:00
  • 13Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Poolspel mot IF Hallby F-11/F12


      19:00
    • 18:00

      Domare poolspel F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:00

      Bergdalens IK (borta) A-lag Damer


      21:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Kabecupen 2019 P-12

    • 07:30

      Kabecupen F-10


      12:30
    • 08:20

      Kabe Cup P-11


      13:00
    • 09:30

      IF Hallby FK vit (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Gränna AIS (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 12:00

      Råslätt SK (borta) P-07


      14:00
    • 13:30

      Kabecupen i Tenhult P-10


      17:30
  • 16Sön
    • 09:30

      Seriespel mot Halby(borta) P-09


      10:45
    • 10:00

      Poolspel mot Hallby P-13


      12:00
    • 12:00

      Råslätt SK (borta) P-08


      14:00
    • 14:00

      Tabergs SK gul (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Träning A-lag Damer


      16:30
    • 15:00

      Seriematch mot Egna hem (hemma) P-09


      16:30
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
  • 17Mån
    v.25
    • Heldag

      Träning F-11/F12

    • 08:00

      Ledare Fotbollsskolan F-06


      15:00
    • 09:00

      Träning F08/09


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 09:00

      Träning P-12


      14:00
    • 09:00

      MIK Fotbollsskola 2019 F-07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-09


      14:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskolan 2019 P-07


      14:00
    • 09:00

      Sommarfotbollsskola P-11


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-10


      14:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 18Tis
    • Heldag

      Träning F-11/F12

    • 09:00

      Träning P-12


      14:00
    • 09:00

      Träning P-09


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-07


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-10


      14:00
    • 09:00

      Sommarfotbollsskola P-11


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskolan 2019 P-07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 09:00

      Träning F-06


      14:00
    • 09:00

      Träning F08/09


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 17:30

      Assyriska IK (hemma) P-07


      19:30
    • 18:30

      Gislaveds IS (borta) F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Kaldeiska IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 19Ons
    • Heldag

      Träning F-11/F12

    • 09:00

      Träning P-12


      14:00
    • 09:00

      Träning P-09


      14:00
    • 09:00

      MIK Fotbollsskola 2019 F-07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskolan 2019 P-07


      14:00
    • 09:00

      Sommarfotbollsskola P-11


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-10


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 09:00

      Träning F08/09


      14:00
    • 09:00

      Träning F-06


      14:00
    • 18:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F08/09


      20:00
    • 18:00

      Seriespel mot Tenhults IF(borta) P-09


      19:15
    • 18:15

      Seriespel mot Husqvarna FF (hemma) P-09


      19:30
    • 18:30

      Mullsjö IF (borta) F08/09


      20:30
    • 18:30

      Hultsjö IF Atom (hemma) F-06


      20:30
    • 19:00

      Seriematch mot J-södra (borta) P-09


      20:30
    • 19:00

      Mullsjö IF (9-m) (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:00

      Ekhagens IF (borta) F-07


      20:00
  • 20Tor
    • 09:00

      Träning F-06


      14:00
    • 09:00

      Träning F08/09


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 09:00

      Träning P-12


      14:00
    • 09:00

      MIK Fotbollsskola 2019 F-07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-09


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskolan 2019 P-07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-10


      14:00
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      18:45
    • 18:00

      Träning F-11/F12


      19:00
    • 18:30

      Bollflickor F-10


      00:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:00

      Vimmerby IF (hemma) A-lag Damer


      21:00
  • 21Fre
    • 00:00

      Bollflickor F-10


      21:30
    • 09:00

      Sommarfotbollsskola P-11


      14:00
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 15:00

      Maskotar J-södra - Trelleborg FF F08/09


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Seriespel mot Tranås(borta) P-09


      19:15
    • 18:00

      Seriespel mot Tranås (borta) P-09


      19:15
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Husqvarna FF vit (hemma) P-07


      19:30
    • 18:00

      Månsarps IF (borta) F08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      Åhus Beachfotboll 2019 F-07

    • 14:00

      IFK Örby (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 17:00

      Åhus beachfotboll F-05


      00:00
  • 30Sön