Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Mullsjö IF (9-m) (borta) Juniorlag Damer


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:30

      Bankeryds SK vit (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 12:00

      Seriespel mot Hallby (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Seriespel mot Hallby (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Waggeryds IK (hemma) P-07


      14:00
    • 15:00

      Jitex Mölndal BK (borta) A-lag Damer


      17:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Nässjö FF (borta) F-07


      11:00
    • 10:30

      Seriespel mot Ekhagen (borta) P-09


      11:45
    • 14:00

      IF Hallby FK (borta) F08/09


      16:00
    • 14:00

      Egnahems BK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Vetlanda FF/Bäckseda IF 1 (hemma) F-05


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:30

      Aneby/Bälaryd (hemma) F-06


      18:30
    • 16:30

      Norrahammars IK (hemma) P-07


      18:30
    • 17:00

      Lommaryds IF (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Seriespel mot Mullsjö (borta) P-09


      18:15
    • 17:00

      Seriespel mot Mullsjö (borta) P-09


      18:15
    • 17:00

      Gnosjö IF (hemma) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Domarutbildning F-07


      20:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Föräldrainfo P-13


      17:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Husqvarna FF (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:30

      Bottnaryds IF (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      Ekhagens IF (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:30

      Forserums IF (hemma) F-07


      12:30
    • 14:00

      Minipoolspel F-10


      16:00
    • 14:00

      Domare för poolspel. F10 F-07


      16:00
    • 14:30

      Bollflickor div 1 - Nittorp F-06


      17:00
    • 15:00

      Nittorps IK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Nässjö FF blå (borta) F08/09


      12:00
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Habo IF vit (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Habo IF vit (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Taberg/Tenhult (borta) F-05


      16:00
    • 15:00

      Seriespel mo Tord(hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Seriespel mot Tord (hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Hovslätts IK (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:30

      Seriematch mot Bankeryd (hemma) P-09


      17:45
    • 16:30

      Seriespel mot Bankeryd (hemma) P-09


      17:45
    • 16:30

      Match mot Bankeryd P-09


      18:00
    • 17:00

      Skillingaryds IS (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Seriematch mot Ngis borta P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Domarutbildning P-07


      20:00
    • 19:00

      Barnarps IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Råslätt SK (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Waggeryds IK (borta) Juniorlag Damer


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:00

      Poolspel P-11


      12:00
    • 09:30

      Habo IF vit (hemma) F08/09


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:45

      Öxnehagadagen A-lag Damer


      11:45
    • 12:00

      Barnarps IF (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Onsala BK (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 14:00

      Seriespel mot J-Södra borta P-09


      15:30
    • 15:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-08


      17:00
    • 16:15

      Egnahems BK (borta) F-07


      17:15
  • 19Sön
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) F08/09


      13:00
    • 11:00

      Nässjö FF vit (hemma) P-08


      13:00
    • 11:30

      Tenhults IF svart (borta) P-08


      13:30
    • 13:00

      Seriespel mot Norrahammar(Borta) P-09


      14:15
    • 13:00

      Seriematch mot Norrahammar (borta) P-09


      14:15
    • 14:00

      Mullsjö IF (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:00

      Ekhagens IF (hemma) F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Seriespel mot Haga (borta) P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:30

      Hestra/Grimsås (hemma) A-lag Damer


      20:30
    • 19:00

      Waggeryds IK (hemma) F-05


      21:00
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
      Mariebo IK Plan 1
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:40

      Poolspel Hovslätt P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Bankeryds SK (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Seriespel mot Habo (hemma) P-09


      18:15
    • 17:00

      Seriematch hemma mot Habo P-09


      18:15
    • 18:30

      Jönköpings Södra IF grön (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Månsarps IF (borta) P-07


      21:00
  • 25Lör
    • 09:30

      Jönköpings Södra IF (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) P-08


      12:00
    • 13:40

      Mariebo Charity Cup P-13


      23:00
    • 13:40

      Charity Cup 25 maj P-10


      23:59
    • 13:40

      Mariebo Charity Cup F-11/F12


      20:00
    • 14:00

      Charity cup för föräldrar F-10


      18:00
    • 14:00

      Träning P-11


      18:00
    • 14:00

      Norrahammars GIS (borta) F-05


      16:00
    • 14:00

      Charity Cup P-12


      18:00
    • 14:00

      Charity cup P-09


      18:00
    • 14:00

      Charity Cup F-07


      18:00
    • 14:00

      Mariebo IK Charity Cup P-08


      18:00
    • 14:00

      Charity cup F08/09


      18:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Nässjö FF (borta) F-07


      11:00
    • 11:00

      Bankeryds SK svart (hemma) P-08


      13:00
    • 15:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:00

      Träning A-lag Damer


      16:30
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:30

      Seriematch mot Gränna (hemma) P-09


      17:45
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Husqvarna FF B (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Seriespel mot Norrahammar(Borta) P-09


      19:15
    • 18:00

      Seriespel mot Ngis P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:00

      IFK Norrköping FK (hemma) A-lag Damer


      21:00
  • 28Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Seriespel mot Hovslätt IK(borta) P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 18:00

      Domare F-07


      20:00
    • 18:00

      Träningsmatcher mot Egnahem F-10


      19:30
    • 19:00

      Ölmstad/Vista (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Bottnaryds IF (9-m) (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 12:00

      Träning F-05


      13:00
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      Ö-bollen P-09


      00:00
    • 18:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      00:00
    • 18:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      00:00
    • 18:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      00:00
    • 18:00

      Betalning Ö-bollen P-09


      00:00
    • 18:00

      Betalning Ö-Bollen P-09


      00:00