Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Mariebo IK
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 19:00

      Tranås FF/Torpa AIS (borta) A-lag Damer


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 19:00

      Hovslätts IK vit (hemma) P-08


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Nässjö FF röd (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      IF Hallby FK (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Habo IF (borta) F-03/04


      14:00
    • 12:30

      Lommaryds IF (hemma) F-07


      14:00
    • 14:30

      Egnahems BK svart (borta) F08/09


      16:30
  • 12Sön
    • 10:00

      Habo IF vit (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Tenhults IF (borta) F08/09


      12:00
    • 11:00

      IFK Värnamo (borta) F-03/04


      13:00
    • 11:00

      Husqvarna FF vit (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Egnahems BK svart (borta) P-07


      14:00
    • 15:00

      Valinge-Derome DFF (borta) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Ekhagens IF svart (borta) P-08


      19:00
  • 13Mån
    v.33
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:45

      Egnahems BK (borta) F-03/04


      20:45
    • 19:00

      Tenhults IF vit (hemma) F-06


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:00

      Hagadagarna P-09


      13:00
    • 09:00

      Bankeryds SK svart (hemma) F08/09


      11:00
      Mariebovallen
      Serie: F08 Nv blå
      Samlingsinfo: Mariebovallen
      Samlingstid: 08:20
      Anteckning: Kiosk: Amanda Engvalls föräldrar
      Resultat och referat
    • 09:00

      Bankeryds SK gul (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      18/8 Mariebovallen matchstart klockan 1100 P-07


      14:00
    • 10:30

      Habo IF (hemma) F-07


      12:00
    • 11:00

      IF Hallby FK (hemma) Dam Div 3


      13:00
    • 14:00

      Hagadagarna cup F-10


      18:00
    • 14:00

      Hagadagarna 2018 P-12


      18:00
    • 15:00

      Bollflickor MIK:s damer F-06


      17:00
    • 15:00

      Jitex Mölndal BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 19Sön
    • 09:00

      Hagadagarna F-11/F12


      13:00
    • 09:00

      Hagadagarna 2018 P-10


      13:00
    • 14:00

      Hagadagarna F09 F08/09


      18:00
    • 14:00

      Träning P-11


      18:00
    • 15:00

      Jönköpings Södra IF vit (hemma) P-08


      17:00
    • 15:00

      Mullsjö IF (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Forserums IF (borta) F-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Anderstorps IF komb. 9-m (hemma) F-03/04


      18:00
    • 17:30

      IF Hallby FK blå (hemma) P-07


      19:30
    • 18:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (hemma) F08/09


      20:00
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11/F12


      19:00
    • 18:00

      Ekhagens IF (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      IF Haga svart (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 19:00

      IF Hallby FK 7-m (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-08


      21:00
    • 19:30

      Falköpings KIK (borta) A-lag Damer


      21:30
  • 23Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      IF Eksjö Fotboll (borta) A-lag Damer


      20:30
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:00
    • 17:30

      Målvaktsträning P-07


      18:30
    • 18:00

      Tranås FF svart (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      Bankeryds SK 2 (borta) F-05


      20:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Lirarnas dag P-09


      14:30
    • 09:30

      Habo IF vit (borta) F08/09


      11:30
    • 12:30

      Husqvarna FF röd (hemma) P-07


      14:30
    • 12:30

      Nässjö FF (hemma) F-07


      14:00
    • 15:00

      IK Gauthiod (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 26Sön
    • 14:00

      Tabergs SK gul (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Bottnaryds IF (hemma) F08/09


      16:00
    • 14:00

      Bankeryds SK (borta) F-07


      15:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Mullsjö IF (borta) F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Smålandsstenars GoIF (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 17:30

      Husqvarna FF blå (hemma) P-07


      19:30
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Hovslätts IK (hemma) F-05


      19:30
    • 18:30

      Tranås FF/Torpa AIS (borta) F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Egnahems BK svart (hemma) F-06


      21:00
  • 30Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam Div 3


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:00
    • 17:30

      Målvaktsträning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 18:00

      Bankeryds SK (borta) F-07


      19:00