Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      IK Vista (borta) P-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Värnamo (borta) A-lag Damer


      21:00
    • 19:00

      Tranås FF/Gripenbergs BK (borta) F-03/04


      21:00
  • 2Lör
    • 09:00

      Jönköpings Södra IF grön (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      Barnarps IF (hemma) F08/09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) F-07


      12:00
    • 12:30

      Egnahems BK orange (borta) P-07


      14:30
    • 15:00

      Mullsjö IF (hemma) F-05


      17:00
  • 3Sön
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F08/09


      12:00
    • 10:30

      Waggeryds IK (hemma) F-07


      12:00
    • 14:00

      Bankeryds SK svart (borta) P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Torpa FF (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 18:00

      Ungdomssektionsmöte Ungdomsledare


      19:30
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 09:00

      Poolspel på Mariebodagen F-10


      11:30
    • 10:00

      Mariebodagen 6/6 P-07


      14:00
    • 10:00

      MIK-DAGEN F-07


      14:00
    • 11:00

      Ekhagens IF (hemma) F-07


      12:00
    • 11:00

      Habo IF blå (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Poolspel MIKdagen F-11/F12


      12:30
    • 12:30

      Uppvisningsmatcher i samband med Mariebodagen P-12


      14:30
    • 15:00

      Burseryds IF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 19:00

      Bottnaryds IF (hemma) P-08


      21:00
    • 19:00

      Ölmstad/Vista (hemma) F-06


      21:00
    • 19:00

      IFK Värnamo (hemma) F-03/04


      21:00
  • 7Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Assyriska/Öxnehaga (hemma) P-07


      19:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
  • 8Fre
    • 15:00

      Ö-bollen 2018 P-07


      00:00
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:15
  • 9Lör
    • Heldag

      Ö-bollen 2018 P-07

    • Heldag

      Ö-bollen F-07

    • 08:00

      Gresvik IF (hemma) P-07


      08:35
    • 08:40

      Torslanda IK (hemma) P-07


      09:10
    • 09:00

      Tenhults IF svart (hemma) P-08


      11:00
    • 09:20

      SKI IL (hemma) P-07


      10:00
    • 10:00

      Drøback-Frogn IL (hemma) P-07


      10:35
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 12:00

      Gnosjö IF (hemma) Dam Div 3


      14:00
    • 12:30

      BK Astrio (hemma) F-07


      13:30
    • 12:30

      IK Zenith (borta) F-07


      13:30
    • 13:10

      Ytterby IS (hemma) P-07


      13:45
    • 13:50

      Öckerö IF (hemma) P-07


      14:20
    • 15:00

      Sjömarkens IF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Älmhults IF (hemma) F-03/04


      17:00
    • 15:10

      Öckerö IF (borta) F-07


      16:10
    • 15:50

      Skedsmo FK (hemma) F-07


      16:50
    • 17:10

      Oppegård IL (hemma) F-07


      18:10
    • 17:10

      Årvoll IL (borta) F-07


      18:10
  • 10Sön
    • 00:00

      Ö-bollen 2018 P-07


      19:00
    • Heldag

      Ö-bollen F-07

    • 10:00

      Poolspel mot Ekhagen P-10


      12:00
    • 11:20

      KFUM Oslo (borta) F-07


      12:20
    • 11:20

      Sprint (hemma) F-07


      12:20
    • 14:00

      Onsala BK (hemma) F-07


      15:00
    • 14:00

      Oppegård IL (borta) F-07


      15:00
    • 15:00

      Tenhults IF vit (hemma) P-08


      17:00
    • 15:20

      BK Astrio (borta) F-07


      16:20
    • 16:00

      KFUM Oslo (hemma) F-07


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 18:00

      Tabergs SK (hemma) F08/09


      20:00
  • 11Mån
    v.24
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Tranås FF (borta) F-07


      20:00
    • 19:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      21:00
    • 19:00

      Barnarps IF vit (hemma) F-06


      20:00
  • 14Tor
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 07:45

      Kabecupen Tenhult F-10


      12:45
    • 08:00

      Kabe Cup P-09


      12:30
    • 10:30

      Vetlanda/Bäckseda (hemma) F-07


      12:00
    • 10:30

      IK Vista (borta) F08/09


      12:30
    • 12:00

      Hovslätts IK (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Egnahems BK svart (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      Norrahammars GIS vit (borta) P-08


      15:00
  • 17Sön
    • 13:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F-07


      14:00
    • 15:00

      Råda BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:30

      Skeppshult/Burseryd (hemma) F-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Holsby SK 9-m (borta) F-03/04


      19:00
    • 17:00

      Egnahems BK (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars IK (borta) P-07


      20:30
  • 18Mån
    v.25
    • 09:00

      Fotbollsskola F-06


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam Div 3


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 20:00

      Bankeryds SK (hemma) F-07


      21:00
  • 19Tis
    • 09:00

      Fotbollsskola F-06


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 18:00

      Hovslätts IK (hemma) P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Dam Div 3


      20:30
    • 19:00

      Hvetlanda GIF (hemma) F-03/04


      21:00
  • 20Ons
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-06


      14:00
    • 17:00

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:00

      Mixmatch med F05 P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:00

      Bankeryds SK vit (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      Gnosjö IF (hemma) F-03/04


      21:00
    • 19:00

      IFK Norrköping FK (borta) A-lag Damer


      21:00
    • 19:00

      Hovslätts IK (borta) F-07


      20:00
  • 21Tor
    • 09:00

      Fotbollsskola P-08


      14:00
    • 09:00

      Fotbollsskola F-06


      14:00
    • 19:00

      IFK Norrköping FK (hemma) A-lag Damer


      21:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.26
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
      Mariebovallen - Plan 2
      Anteckning: Ombytta och klara i tid , och alltid med en frukt .
    • 19:00

      Bankeryds SK (hemma) Dam Div 3


      21:00
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Vetlanda/Bäckseda (hemma) F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 19:00

      Habo IF blå (borta) P-08


      21:00
    • 19:00

      IF Hallby FK (borta) F-07


      20:00
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Nässjö FF röd (hemma) F08/09


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 29Fre
  • 30Lör