Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 19:00

      Habo IF vit (hemma) F-06


      21:00
    • 19:00

      Gnosjö IF (borta) F-03/04


      21:00
  • 3Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:00

      Egnahems BK svart (hemma) F08/09


      11:00
    • 09:00

      Ekhagens IF svart (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 12:30

      Nässjö FF röd (hemma) P-07


      14:30
    • 15:00

      Jitex Mölndal BK (borta) A-lag Damer


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      IF Hallby FK 7-m (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Hovslätts IK vit (borta) P-08


      12:00
    • 14:00

      Tenhults IF (hemma) F08/09


      16:00
    • 15:00

      Falköpings KIK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Husqvarna FF vit (hemma) P-08


      17:00
    • 15:00

      IF Hallby FK (borta) F-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Lommaryds IF (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      IF Hallby FK (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 17:30

      Egnahems BK svart (hemma) P-07


      19:30
    • 18:00

      Habo IF (hemma) F-03/04


      20:00
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 19:00

      Mullsjö IF (hemma) P-08


      21:00
    • 19:00

      Egnahems BK (hemma) F-03/04


      21:00
  • 10Tor
    • 09:00

      Träning A-lag Damer


      10:30
    • 09:30

      Habo IF (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Habo IF (borta) F-05


      12:00
    • 13:00

      IK Gauthiod (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 09:00

      Träning A-lag Damer


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-08


      13:00
    • 12:30

      Forserums IF (hemma) F-07


      14:00
    • 14:30

      Tenhults IF vit (borta) F-06


      16:30
  • 13Sön
    • 09:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F08/09


      12:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF vit (borta) P-08


      16:00
    • 14:30

      Bollflickor F-07


      17:00
    • 15:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Bankeryds SK svart (borta) F08/09


      19:00
    • 17:00

      Anderstorps IF komb. 9-m (borta) F-03/04


      19:00
    • 17:00

      Smålandsstenars GoIF (hemma) Dam Div 3


      19:00
    • 17:00

      Bollflickor Div 3 F-06


      19:00
    • 17:00

      Hovslätts IK (borta) F-05


      19:00
  • 14Mån
    v.20
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:10

      Träningsmatch mot Hallby F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam Div 3


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 19:00

      IF Haga svart (hemma) F-06


      21:00
    • 19:00

      Tranås FF/Torpa AIS (hemma) F-03/04


      21:00
  • 17Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 19:30

      Föräldramöte P-11


      20:30
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 08:00

      Ekocup 19 maj P-10


      19:00
    • 09:00

      Eko Cup P-11


      16:00
    • 09:00

      Tranås FF svart (hemma) P-08


      11:00
    • 09:00

      Eko Cup P-09


      16:00
    • 09:40

      EkoCup F08/09


      13:00
    • 10:00

      Bottnaryds IF (borta) F08/09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF (borta) F-07


      11:00
    • 10:30

      Bankeryds SK (hemma) F-07


      12:00
    • 13:30

      Eko Cup F-10


      18:30
    • 14:00

      Ekocup F-11/F12


      18:00
    • 18:00

      Mariestads BoIS FF (borta) A-lag Damer


      20:00
  • 20Sön
    • 09:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Husqvarna FF blå (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Husqvarna FF röd (borta) P-07


      14:00
    • 15:00

      Tabergs SK gul (hemma) P-08


      17:00
    • 15:00

      Lidköpings FK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Husqvarna FF B (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 17:00

      Habo IF vit (hemma) F08/09


      19:00
    • 18:00

      Bankeryds SK 2 (hemma) F-05


      20:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
  • 24Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 10:00

      Månsarps IF (hemma) F08/09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Hovslätt P-10


      12:00
    • 10:00

      Poolspel J-södra P-11


      14:00
    • 11:00

      Habo IF vit (borta) P-08


      13:00
    • 12:30

      Gränna AIS (hemma) F-07


      14:00
    • 12:30

      IK Tord (hemma) P-07


      14:30
    • 13:00

      Tingsryd United FC (hemma) F-03/04


      15:00
    • 14:00

      Säsongens första uppdrag P-07


      18:00
    • 14:30

      MIK Charity Cup 2018 (P10) P-10


      19:00
    • 14:30

      Mariebo Charity Day F-11/F12


      21:00
    • 14:30

      Mariebo Charity Cup P-08


      18:00
    • 14:30

      MARIEBO CHARITY CUP 2018 (föräldracup) F08/09


      19:00
    • 14:30

      Mariebo Charity cup F-05


      21:00
    • 15:00

      Mariebo Charity Cup 2018 F-06


      19:00
    • 15:00

      Onsala BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Tabergs SK (borta) F-07


      12:00
      Tabergs IP
      Serie: 2018 F07 NV Röd
      Samlingstid: 09:15
      Anteckning: Samling på Tabergs IP kl 09.15! Matchstart kl 10.00
      Resultat och referat
    • 13:30

      Egnahems BK svart (borta) F-06


      15:30
    • 16:00

      Arentorp-Helås FK (borta) A-lag Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:30

      Bollflickor F-07


      19:00
    • 17:00

      Norrahammars IK (hemma) Dam Div 3


      19:00
    • 17:00

      Ekhagens IF (borta) F08/09


      19:00
    • 17:30

      Tenhults IF svart (hemma) P-07


      19:30
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 18:30

      Norrahammars GIS grön (borta) P-08


      20:30
    • 19:00

      RÅs LB (borta) Dam Div 3


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK (hemma) F-03/04


      21:00
  • 31Tor
    • 16:55

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00