Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 17:00

      Tematräning Målvakt (Klubbaktivitet) Alsike IF


      18:30
    • 17:00

      Tematräning målvakt P-06


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Klubbgemensam målvaktsträning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      19:00
  • 2Lör

    • 10:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Knivsta IK P09 (borta) P-09


      15:00
    • 11:00

      Vaksala SK Svart (borta) P-07


      12:30
    • 12:00

      Håbo FF P06:Vit (borta) P-06


      14:00
    • 12:30

      Danmarks IF (hemma) F-05


      13:30
    • 12:30

      Roslagsbro IF 1 (hemma) F-06


      14:30
    • 14:00

      IK Sirius FK P04S (borta) P-04


      16:00
    • 14:00

      Sammandrag F-09/10


      17:00
  • 3Sön
    • 10:00

      Sigtuna IF Vit (hemma) P-07


      11:30
    • 10:00

      Sammandrag Alsike IF f-08 F-08


      14:00
    • 10:30

      UNIK P05 röd (borta) P-05


      12:30
    • 11:30

      Funbo IF P05 (borta) P-05


      13:30
    • 13:30

      Enköpings SK UK F06 Svart (borta) F-06


      15:30
    • 13:30

      IK Nordia (borta) F-05


      14:30
    • 13:50

      Sigtuna IF FK Blå (borta) P-06


      15:50
    • 14:00

      Gimo IF FK P03/04 (hemma) P-03


      16:00
    • 17:00

      Alsike IF P15 (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      19:00
  • 4Mån
    v.36
  • 5Tis
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 8Fre
  • 9Lör
  • 10Sön
    • 09:00

      Poolspel LLBK P-08


      14:00
    • 09:15

      Danmarks IF F06 (hemma) F-06


      11:15
    • 11:00

      Märsta IK U15 (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      13:00
    • 15:00

      Håbo FF (borta) F-05


      16:00
    • 17:00

      Österlövsta/Karlholms GoIF P03 (borta) P-03


      19:00
    • 17:45

      Hagby IK 1 (hemma) P-03


      19:45
  • 11Mån
    v.37
  • 12Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Lagga Långhundra BK (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 15Fre
    • 17:00

      Tematräning målvakter P-03


      18:30
    • 17:00

      Tematräning Målvakt (Klubbaktivitet) Alsike IF


      18:30
    • 17:00

      Tematräning Målvakt 15/9 P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Tematräning Målvakt 15/9 F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Klubbgemensam målvaktsträning F-06


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-09


      18:30
  • 16Lör

    • 10:00
    • 10:00

      Träning F-09/10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Sammandrag i Rosersberg Alsike IF f-08 F-08


      14:00
    • 11:00

      Habo IF (borta) F-05


      12:00
    • 12:00

      BKV Norrtälje P06 Blå (borta) P-06


      14:00
    • 12:40

      IFK Uppsala (borta) P-04


      14:40
    • 14:30

      SK Iron (hemma) F-05


      15:30
    • 15:15

      Håbo FF F07:Röd (hemma) F-07


      17:15
    • 16:15

      Södra Trögds IK F06 (hemma) F-06


      18:15
  • 17Sön
    • 11:30

      IFK Mariehamn (hemma) P-03


      13:30
    • 13:15

      Maskot Sirius F-07


      15:45
    • 14:30

      Knarrbacken FC Tigrar (hemma) P-07


      16:00
    • 14:30

      P05: Alsike IF - Enköping SK Föreningsdomare 7-manna


      16:00
    • 14:30

      Enköpings SK UK P05 Grön (hemma) P-05


      16:30
    • 16:00

      Fanna BK P06 Vit (borta) P-06


      18:00
    • 16:15

      Knivsta IK P05 Vit (hemma) P-05


      18:15
    • 16:15

      P05: Alsike IF - Knivsta IK Föreningsdomare 7-manna


      17:45
    • 16:15

      Gamla Uppsala SK (hemma) P-07


      17:45
    • 17:00

      Riala GoIF (borta) F-06


      19:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Lagga Långhundra BK (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 10:00

      Upsala IF 2 (borta) F-06


      12:00
    • 10:30

      Lagunda/IK Nordia P04 (hemma) P-04


      12:30
    • 11:00

      Films SK (borta) F-05


      12:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje (borta) F-07


      13:00
    • 11:30

      Fanna BK Vit (borta) P-07


      13:00
    • 15:30

      Hagby IK P06 G (hemma) P-06


      17:30
    • 17:30

      Rasbo IK P03 (hemma) P-03


      19:30
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Spelarmöte P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
    • 19:30

      Styrelsmöte Alsike IF


      21:00
  • 29Fre
    • 17:00

      Tematräning Målvakt (Klubbaktivitet) Alsike IF


      18:30
    • 17:00

      Tematräning målvakter P-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Tematräning målvakt 29/9 F-08


      18:30
    • 17:00

      Tematräning målvakt 29/9 P-06


      18:30
    • 17:00

      Klubbgemensam målvaktsträning F-06


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-09


      18:30
  • 30Lör