Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 10:00

      Träning P05/06


      12:00
    • 10:00

      Träning F-11/12


      11:00
    • 16:00

      IF Sylvia (borta) Herrlaget


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Match nivå 1 mot Kurdiska F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Kurdiska FF Örebro (hemma) F-05


      20:30
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:20

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Match med Glanshammar mot Syrianska F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 2 (borta) F-06/07


      21:15
  • 3Fre
  • 4Lör
    • Heldag

      kioskbemanning P-08

    • 09:00

      Seriematcher P-08


      12:00
    • 09:45

      Laxå IF (hemma) P-08


      10:45
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Träningsmatch Karlslund P-11


      11:30
    • 11:00

      Lillån FK Grön (borta) P-08


      12:00
    • 12:15

      Garphyttans IF Röd (hemma) F-06/07


      14:15
    • 13:00

      Träning F-05


      00:00
    • 14:00

      Korsnäs IF FK (borta) Damlaget


      16:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Träning F-05


      11:00
    • 09:45

      Garphyttans IF (hemma) F-08/09


      11:45
    • 10:30

      Seriematcher P-08


      13:45
    • 11:00

      Träningsmatch P-10


      12:30
    • 11:05

      Örebro SK Söder 2 (borta) F-08/09


      13:05
    • 11:20

      Örebro SK FK Svart (borta) P-08


      12:20
    • 12:30

      Skyllbergs IK Blå (hemma) P05/06


      14:30
    • 12:40

      Lillån FK Vit (hemma) P-08


      13:40
    • 13:45

      Lustiga Landet F-10


      16:00
    • 14:00

      Bollkallar P09


      18:00
    • 15:00

      FC Linköping City (hemma) Herrlaget


      17:00
    • 15:45

      Träning F-06/07


      18:00
    • 16:50

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Möte P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:30
    • 18:00

      Målvaktsträning F-06/07


      19:00
    • 18:30

      Västanfors IF FK (hemma) U-Dam


      20:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning hos Glanshammars IF F0507 F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Match nivå 1 mot KIF F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-05


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:20

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11/12


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Match med Glanshammar mot Askersund F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 8Ons
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit (hemma) P05/06


      20:30
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 Rynninge IK


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 F-05


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P05/06


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P05/06


      19:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P-08


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 F-06/07


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 Herrlaget


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P-10


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 F-11/12


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P-11


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P-1213


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 U-Dam


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 P09


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 F-10


      20:00
    • 18:00

      Framtidsmöte del 2 F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Grythyttans IF (hemma) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:45

      Karlslunds IF HFK 1 (borta) P05/06


      20:45
    • 19:00

      Seriematch med Lillån U-Dam


      21:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning P-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg 2 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 10:30

      ÖSK Söder 2 Vit (borta) F-06/07


      12:30
    • 11:00

      Seriematch med Lillån U-Dam


      13:00
    • 11:20

      Hovsta IF 2 (borta) F-08/09


      13:20
    • 12:00

      Skyllberg IK (hemma) P05/06


      14:00
    • 13:00

      Bolltjejer F-06/07


      16:00
    • 14:00

      Torsby IF (hemma) Damlaget


      16:00
    • 16:00

      Sollentuna FF (borta) Herrlaget


      18:00
  • 12Sön
    • 09:20

      Poolspel P-11


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 1 P-10


      13:00
    • 10:00

      Garphyttans IF (borta) F-10


      14:00
    • 13:00

      Örebro SK Söder 2 (borta) U-Dam


      15:00
    • 15:45

      Träning F-06/07


      18:00
    • 16:00

      Träningsmatch F-05


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:50

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:30
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06/07


      19:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 3 (borta) P05/06


      21:15
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Garphyttans IF Blå (hemma) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Skyllbergs IK Blå (hemma) P05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Seriematch med Lillån U-Dam


      21:00
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:15

      Seriematch P-08


      12:30
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      IF Eker Örebro Svart (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Yxhults IK (borta) F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Bingolotto Ica Maxi P-11


      14:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (borta) P05/06


      13:00
    • 11:20

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) P-08


      12:20
    • 11:20

      IFK Askersund (hemma) F-08/09


      13:20
    • 14:00

      Bingolotto Ica Maxi P-11


      17:00
    • 15:00

      Lysviks IF (borta) Damlaget


      17:00
  • 19Sön
    • 09:30

      Poolspel F-11/12


      13:00
    • 10:00

      Örebro SK Söder 1 Vit (borta) F-08/09


      12:00
    • 10:30

      Seriematch P-08


      13:30
    • 11:00

      Bingolotto Ica Maxi P-11


      14:00
    • 11:20

      Glanshammars IF (borta) P-08


      12:20
    • 11:20

      Träning P09


      14:00
    • 11:20

      Matcher P09


      14:00
    • 11:20

      Örebro SK Söder 1 Svart (hemma) F-08/09


      13:20
    • 12:30

      Match med Glanshammar mot HOIF/SMÅ F-06/07


      14:30
    • 12:40

      Fellingsbro GOIF (hemma) P-08


      13:40
    • 14:00

      Bingolotto Ica Maxi P-11


      17:00
    • 15:00

      Umeå FC (hemma) Herrlaget


      17:00
    • 15:45

      Träning F-06/07


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Romfartuna GIF (hemma) U-Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:30
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning hos Glanshammars IF F0507 F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) F-05


      20:30
    • 18:30

      Match nivå 1 mot AIK F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Lillån FK 1 Grön (borta) P05/06


      20:30
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (hemma) Damlaget


      20:15
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK (hemma) Herrlaget


      20:30
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Pizzamys U-Dam


      23:00
    • 17:30

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P05/06


      19:30
    • 17:30

      Seriematcher P-08


      20:15
    • 17:30

      Seriespel 7mot7 Omg 3 F-08/09


      20:30
    • 18:00

      IFK Kumla Vit (borta) P-08


      19:00
    • 18:30

      Garphyttans IF (borta) F-08/09


      20:30
    • 19:20

      Örebro SK FK Vit (hemma) P-08


      20:20
    • 19:30

      Hovsta IF 3 (hemma) F-08/09


      21:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Seriematcher P-08


      13:00
    • 09:15

      Seriespel 7mot7 omg 3 F-08/09


      13:20
    • 09:30

      Rynninge IK (hemma) F-10


      14:00
    • 09:45

      HOIF (hemma) P-08


      10:45
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Lillån FK 2 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Försäljning av bingolotto F-11/12


      17:00
    • 11:20

      Adolfsbergs IK 2 (borta) F-08/09


      13:20
    • 12:05

      Frövi IK (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      Leksands IF FK (hemma) Damlaget


      16:00
    • 14:00

      Bollflickor F-05


      16:00
    • 18:00

      kioskbemanning P-08


      19:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Poolspel 2 P-10


      14:00
    • 11:00

      Försäljning av bingolotto F-11/12


      17:00
    • 14:00

      Matcher P09


      18:00
    • 15:45

      Träning F-06/07


      18:00
    • 16:00

      Lillån FK (borta) P05/06


      18:00
    • 16:00

      Seriematch med Lillån U-Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:30
    • 17:00

      Vasalunds IF (borta) Herrlaget


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:30
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning hos Glanshammars IF F0507 F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Match nivå 1 mot Hallsberg F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Fotografering P05/06


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Fotografering F-08/09


      19:30
    • 19:00

      Skyllbergs IK (borta) U-Dam


      21:00
    • 19:30

      Lagfotografering F-06/07


      20:45
  • 28Tis
    • 16:30

      Fotografering F-11/12


      17:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:20

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11/12


      18:30
    • 18:00

      Föräldrarmöte P05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Match med Glanshammar mot Frövi(borta) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) F-06/07


      20:30
    • 19:30

      Lagfotografering F-05


      20:00
  • 29Ons
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:00

      Bollkalle P-08


      21:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Carlstad United BK (hemma) Herrlaget


      21:00
  • 30Tor
    • 08:00

      Bära möbler U-Dam


      12:00
    • 16:30

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 31Fre