Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 10:00

      Lagaktivitet F16


      14:00
    • 10:30

      Träningsmatch mot Lillån F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Träning U15 Herr


      13:00
  • 2Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      12:00
    • 10:15

      Träningsmatch IFK Hallsberg F16


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11/12


      12:00
    • 14:00

      Träningsmatch 9v9 mot Kumla med F06 F-08/09


      16:00
    • 14:00

      Fotbollsgolf P-08


      17:00
    • 14:15

      Lillån FK (P15) (borta) U15 Herr


      16:15
    • 14:20

      Träningsmatch mot Kumla F-06/07


      16:00
  • 3Sön
    • 08:30

      Träningsmatcher P-13


      10:30
    • 08:30

      Träningsmatcher P-13


      10:30
    • 11:45

      Träning F-10


      13:00
    • 15:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U15 Herr


      17:00
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:15

      ÖSK Söder 1 (borta) F-06/07


      20:15
  • 4Mån
    v.19
  • 5Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning U19 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:45

      KIF Örebro DFF Blå (hemma) F-06/07


      20:45
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) F16


      21:00
  • 6Ons
    • 17:15

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Seriematch - Frövi IK (H) P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11/12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 Herr


      19:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch Adolfsberg F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U19 Dam


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart 2 (hemma) U15 Herr


      21:00
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:00

      Fyspass med F16 - Rebecka F-06/07


      18:00
  • 9Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Hajk Damlaget


      15:00
    • 10:30

      Träningsmatch borta mot Pålsboda U19 Dam


      12:30
    • 11:00

      Seriespel 7mot7 omg. 1 F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11/12


      12:00
    • 11:00

      Match: Rynninge IK-IK Sturehov F-11/12


      12:00
    • 11:00

      Bemanning bingolotter P-13


      17:00
    • 11:30

      Hovsta IF Blå (borta) P-12


      12:30
    • 11:30

      Match mot Garphyttan P09


      13:00
    • 12:00

      Match - Nora BK P09


      14:00
  • 10Sön
    • 09:45

      Träningsmatch - ÖSK (B) P-10


      11:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK 1 (hemma) P-12


      11:00
    • 11:00

      Beammning bingolotter P-13


      17:00
    • 11:30

      Träningsmatch IK Sturehov F-08/09


      13:00
    • 12:30

      Skyllbergs IK (P15) (hemma) U15 Herr


      14:30
    • 14:00

      Adolfsberg grön (borta) P-08


      15:30
    • 15:30

      IFK Kumla Fotboll (borta) P-11


      17:00
    • 15:30

      IFK Askersund (hemma) P-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 11Mån
    v.20
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:15

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11/12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 Herr


      19:00
    • 18:30

      Syrianska U19 (hemma) U19 Herr


      20:30
    • 19:30

      ÖSK Söder 1 (borta) F16


      21:30
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning F16


      18:00
    • 17:00

      Träning U15 Herr


      18:30
  • 16Lör
    • 10:00

      ÖSK 1 svart (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träningsmatch F16


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Syrianska P13 P-13


      11:00
    • 11:00

      Seriespel 7mot7 omg. 2 F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11/12


      12:00
    • 16:00

      Memorial F-06/07


      17:30
    • 16:15

      Minnesstund F16


      17:15
  • 17Sön
    • 09:00

      Hovsta IF (borta) P-11


      10:30
    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 10:30

      Seriematch - Grythyttans IF (B) P-10


      12:00
    • 14:00

      Träningsmatch mot ÖSK U19 Dam


      16:00
    • 15:00

      BK Forward (P15) (borta) U15 Herr


      17:00
    • 15:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P-11


      16:30
    • 16:00

      Match: Hovsta IF-Rynninge IK F-11/12


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Match mot Glanshammar P09


      18:30
  • 18Mån
    v.21
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 10:00

      Träning U19 Dam


      11:30
    • 10:45

      Träning P-08


      13:00
    • 11:00

      Pantamera P09


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot ÖSK F 17 F16


      14:00
    • 14:00

      BK Ett Fyra (borta) F-06/07


      16:00
    • 14:00

      Kopparberg BK (borta) F-10


      16:00
    • 16:00

      Träning F-06/07


      17:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Match - Sturehov P09


      18:30
    • 17:00

      Träning U19 Herr


      18:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      HOIF/SMÅ IF (borta) U15 Herr


      20:30
  • 22Fre
    • 12:00

      Träning F16


      13:30
    • 17:30

      Träning U15 Herr


      19:00
  • 23Lör
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:30
    • 10:00

      Träning P-10


      11:30
    • 11:00

      Träning F-11/12


      12:00
    • 12:00

      Seriespel 7mot7 omg. 2 F-08/09


      13:00
    • 12:30

      Träningsmatch mot Kumla F16


      14:30
    • 13:00

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P-12


      14:00
  • 24Sön
    • 10:00

      IFK Lindesberg (hemma) P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Pantamera P09


      14:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
  • 25Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      BK Forward U19 (hemma) U19 Herr


      20:00
    • 18:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) F-06/07


      20:15
    • 18:30

      Träning U19 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U15 Herr


      20:00
  • 26Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U19 Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Träning U19 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK (borta) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Seriespel 7mot7 omg. 3 F-08/09


      19:30
  • 27Ons
    • 17:15

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11/12


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 Herr


      19:00
    • 19:00

      IFK Hallsberg/Pålsboda/Sköllersta (hemma) F16


      21:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning U19 Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träningsmatch - Adolfsberg F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U19 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Karlslunds IF FK 2 (hemma) U15 Herr


      21:00
  • 29Fre
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning U15 Herr


      19:00
  • 30Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Match Blå - Fellingsbro P09


      11:30
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Seriematch - Karlslunds IF (H) P-10


      11:30
    • 10:00

      Karlslunds IF FK Vit (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Match 2: Rynninge IK-Örebro Syrianska F-11/12


      12:00
    • 11:00

      Match 1: Rynninge IK-Örebro Syrianska F-11/12


      12:00
    • 11:00

      Seriespel 7mot7 omg. 3 F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch 11m11 F-06/07


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch F16


      13:00
  • 31Sön
    • 09:30

      Träningsmatcher mot Hovsta PF 13/14 P-13


      11:30
    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK (hemma) F-10


      12:00
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Match - Hallsberg P09


      12:30
    • 16:00

      Örebro SK FK (P15) (borta) U15 Herr


      18:00